fbpx

Decydująca faza w Spartan Cup

XX edycja Amatorskiej Ligi Piłkarskiej Spartan Cup wkracza na ostatnią prostą. A w niej emocji nie zabraknie!

W Ekstraklasie rozstrzygnęła się już kwestia podium. Stanie na nim wicemistrz poprzedniej edycji Politechnika Wrocławska, grający od początku rozgrywek zespół Mateco Huby oraz Persona Direktservice Team. Jaka ostatecznie będzie kolejność, zadecydują ostatnie 2 kolejki, a na mistrzostwo największe szanse ma drużyna Mateco Huby. Liderem klasyfikacji strzelców jest Damian Mikołajczyk z Persony, który o jedną bramkę wyprzedza dwóch zawodników Politechniki.

Wyniki z obecnego tygodnia sprawiły, że praktycznie znamy już mistrza I ligi. NG Engineering wygrał ostatnie spotkanie 5:4, natomiast ich najgroźniejszy rywal Real Zalesie nieoczekiwanie przegrał z Wypici Team. Tylko nie stawienie się drużyny na ostatnie spotkania mogłoby odebrać tytuł mistrzowski oraz awans do Ekstraklasy drużynie NG Engineering. Do końca rozgrywek będzie natomiast trwała rywalizacja o podium oraz o 6. miejsce, gwarantujące pozostanie w I lidze. Liderem w klasyfikacji strzelców jest Michał Rabel z Realu Zalesie.

Najciekawsza rywalizacja toczy się natomiast w II lidze. We wtorek pierwszej porażki w lidze doznała Politologia UWr, a pokonał ją wicelider – IMPERIAL MTS Auto. Bardzo wyrównany poziom spowodował, że do ostatniego spotkania będzie trwała walka o podium oraz awans do I ligi. Szansę na to ma aż 6 drużyn! Tutaj liderem w klasyfikacji strzelców jest Tomasz Kowalik z Nie Krzycz.

Równolegle do spotkań ligowych toczy się rywalizacja w Pucharze Ligi. Za nami spotkania 1/8 finału tych rozgrywek, w której to fazie doszło do dużej niespodzianki. Walczący o mistrzostwo zespół Mateco Huby przegrał 1:2 z liderem II ligi Politologią. Puchar rządzi się swoimi prawami, więc każda z drużyn ma szansę na końcowy sukces. W ćwierćfinale Politologia zmierzy się z mistrzem wiosennej edycji – JM Auto Team, natomiast najciekawiej zapowiada się rywalizacja między Politechniką oraz Gumzametem Fidasz. To spotkanie już w najbliższy piątek o 21:00.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi wynikami na stronie www.spartancup.pl. A może znajdą się chętni do zagrania w kolejnej edycji Spartan Cup? Zapisy do XXI edycji ruszą w styczniu. Zapraszamy!