fbpx

Dawid Murek drugim trenerem #VolleyWrocław!

Wielokrotny reprezentant kraju i legenda polskiej siatkówki – Dawid Murek – powraca do sportu w zupełnie nowej roli. 42-latek od nowego sezonu będzie drugim trenerem #VolleyWrocław, zastępując na tym stanowisku Tomasza Kowalskiego.

Dawid Murek do Wrocławia przyjeżdżał w ostatnich latach jako kibic i… zawodnik. Byłego siatkarza można było spotkać w Orbicie, gdzie obserwował grę swojej córki, Natalii, broniącej barw #VolleyWrocław. W sezonie 2018/2019, jeszcze w hali przy ulicy Krupniczej, Murek występował z pierwszoligowym wtedy AZS-em Częstochowa, przeciwko wrocławskiej Gwardii. I choć legendarny siatkarz nie ogłosił oficjalnie zakończenia zawodniczej kariery, od roku nie pojawiał się na ligowych parkietach.

Sezon 2020/2021 będzie jednak czasem powrotu Dawida Murka do siatkarskich zmagań. 42 – latek, razem z pierwszym szkoleniowcem #VolleyWrocław, Wojciechem Kurczyńskim, będzie walczył o powrót wrocławskich siatkarek do najlepszej ósemki w Polsce.

Otrzymałem dobrą propozycję ze strony władz klubu. Długo się nie zastanawiałem. Wiem, że to niecodzienna sytuacja, gdy w jednym klubie pracuje ojciec i córka. Mam nadzieję jednak, że to będzie tylko na plus i wyciągniemy z tego jak najwięcej dla drużyny – powiedział Dawid Murek, drugi trener #VolleyWrocław.

Jako zawodnik, Dawid Murek występował w topowych klubach Plus Ligi (Jastrzębskim Węglu, Skrze Bełchatów, AZS-ie Częstochowa), z którymi wielokrotnie zdobywał medale rozgrywek. Krążków z seniorską reprezentacją nie zdobywał, choć w biało-czerwonych barwach wystąpił w sumie 277 razy, w tym na najważniejszych sportowych imprezach – Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata.

Karierę sportową zakończyłem rok temu. Buty zawieszone, ale teraz wracam w nowej roli i cieszę się z tego. Cieszę się na współpracę z Wojtkiem. Wiem, że mamy perspektywiczną drużynę, którą udało się zbudować na kolejny sezon. Wiem także, że #VolleyWrocław to bardzo dobrze zorganizowany klub, wiele dobrego powiedziała mi Natalia, wiele dobrego widziałem z obserwując klub z trybun, gdy przyjeżdżałem na mecze do Wrocławia – dodał Dawid Murek.

Nie ukrywam radości z tego, że Dawid zostaje członkiem naszej zielonej rodziny. Przymierzaliśmy się chwilę do tej decyzji, ale zgodnie doszliśmy do wniosku, że warto postawić na takie rozwiązanie. Dawid, jako reprezentant Polski i wielokrotny medalista mistrzostw Polski, będzie swoim doświadczeniem wspierał Wojtka i mam nadzieję, że z takiego połączenia wyjdą kolejne sukcesy naszego klubu – tak transfer Dawida Murka do #VolleyWrocław skomentował Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Dawid Murek jest pierwszą nową twarzą w sztabie szkoleniowym #VolleyWrocław na sezon 2020/2021. Do tej pory z drużyną na kolejny sezon zdecydowali się zostać: pierwszy trener, Wojciech Kurczyński, statystyk Patryk Gosztyła oraz cztery siatkarki – Natalia Murek, Aleksandra Gancarz, Karolina Pancewicz i Karolina Fedorek. O kolejnych transferach będziemy informować już wkrótce.