fbpx

Daniel Bewley zawodnikiem Sparty

Za nami kolejny transfer wicemistrzów Polski. Dziś kontrakt z Betard Spartą Wrocław podpisał Daniel Bewley, 20-letni Brytyjczyk, uznawany za jedną z największych nadziei speedway’a na Wyspach. Z wrocławskim klubem związał się dwuletnim kontraktem.

Trzeba jednak zaznaczyć, że młody żużlowiec jest już etatowym reprezentantem swojego kraju, a na swoim koncie ma między innymi srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii. Transfer Bewleya jest oczywiście kontynuacją polityki transferowej klubu, czyli stawiania na młodych i perspektywicznych zawodników. 

– Chcemy, by kibice na Stadionie Olimpijskim mogli oglądać nie tylko najciekawsze widowiska, ale także najbardziej ekscytujących zawodników. Nic tak nie rozpala wyobraźni kibica, jak możliwość oglądania w akcji młodego i utalentowanego żużlowca, który może stać się jedną z największych gwiazd w swojej dyscyplinie – mówi Andrzej Rusko, prezes Sparty Wrocław .

Ostatnie dwa sezony w polskiej lidze Bewley spędził w Rybniku, gdzie reprezentował barwy tamtejszego ROW-u. Świetne wyniki notował już jednak w debiutanckim sezonie, kiedy w pięciu meczach wykręcił średnią na poziomie 2,36 punktu na bieg.