fbpx

Czy #VolleyWrocław zrewanżuje się ekipie Stephana Antigi?

Trzy tygodnie temu siatkarki #VolleyWrocław rozgrywały pierwszy mecz w sezonie na własnym boisku. Przeciwnikiem była ekipa Stephane’a Antigi Developres SkyRes Rzeszów. Już dziś, we wtorek, ponownie dojdzie do konfrontacji tych drużyn, ponieważ awansem zostanie rozegrana 13. kolejka Ligi Siatkówki Kobiet.

W ostatnim czasie wiele meczów rozgrywano poza rytmem kolejek ligowych. Wszystko za sprawą zbliżających się wielkimi krokami turniejów kontynentalnych, gwarantujących zwycięzcy występ na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020.

W kwalifikacjach do tej imprezy weźmie udział również żeńska reprezentacja Polski, więc część meczów grudniowych i styczniowych została (lub zostanie w najbliższym czasie) rozegrana awansem. Pozwoli to naszym kadrowiczkom na spokojne przygotowanie się do rozgrywek międzynarodowych bez przejmowania się ligowym terminarzem.

Z Developresem SkyRes Rzeszów siatkarki Wojciecha Kurczyńskiego już się spotkały. W 2. kolejce LSK ekipa z Podpromia zawitała do wrocławskiej Orbity. Mecz nie ułożył się jednak po myśli gospodyń i rzeszowianki w trzech setach pokonały ekipę z Dolnego Śląska. Najlepszą zawodniczką spotkania została wówczas wybrana rozgrywająca Natalia Valentin-Anderson i z pewnością w nadchodzącym spotkaniu również pokaże swój siatkarski kunszt.

Po stronie rzeszowianek groźne mogą być też skrzydłowe Alexandra Frantti i Katarzyna Zaroślińska-Król. Druga z wymienionych już trzykrotnie w tym sezonie odbierała statuetkę MVP spotkania, a w rankingu punktujących plasuje się na drugiej pozycji z dorobkiem 90 punktów.

Warto też zaznaczyć, że ekipa Stephane’a Antigi lideruje w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Na ten moment „Rysice” mają na swoim koncie 17 punktów, zdobytych w sześciu spotkaniach i co ciekawe, nie zanotowały jeszcze porażki.

W poniedziałek wrocławianki wyjechały na Podkarpacie, by we wtorkowe popołudnie stawić czoła bardzo groźnemu rywalowi. Początek spotkania o godzinie 18.00 w rzeszowskiej hali Podpromie.