fbpx

Czy Sparta dziś powalczy o komplet punktów?

Przed nami 5. runda rozgrywek PGE Ekstraligi. Na Stadionie Olimpijskim dziś Sparta Wrocław powalczy o komplet punktów z GKM Grudziądz. Czy tym razem wrocławianie staną na wysokości zadania i zapewnią swoim kibicom choć odrobinę radości?

Dotychczasowych wyników wrocławskiej Sparty na pewno nie możemy uznawać za coś wyjątkowego. Podopieczni Dariusza Śledzia zdołali ugrać komplet punktów tylko raz – w spotkaniu z Motorem Lublin na inaugurację. Niestety, później było już tylko gorzej. Sromotna porażka w Lesznie (37:53) i w Częstochowie (37:53) oraz dość pechowy remis na własnym obiekcie z Falubazem Zielona Góra (45:45).

Taki obrót spraw zepchnął wrocławską Spartę na piąte miejsce w tabeli PGE Ekstraligi, dając jasny sygnał, że w zespole nie dzieje się za dobrze i marzenia o końcowym sukcesie bardzo się oddalają. Dziś (10 lipca) przeciwnikiem podopiecznych Dariusza Śledzia będzie ekipa GKM Grudziądz, która w ligowej stawce plasuje się tuż za Spartą, ze stratą jednego oczka. Grudziądzanie w tym sezonie wygrali tylko raz, a trzy razy musieli uznać wyższość rywali.

Patrząc na awizowane składy obu drużyn, dość niespodziewanie z numerem dziesiątym w ekipie Sparty znalazł się junior Mateusz Panicz. Z kolei trener Kempiński w formacji seniorskiej nie zaskoczył, ale w młodzieżówce to Damian Lotarski zastąpił Marcina Turowskiego.

Początek piątkowego starcia na Stadionie Olimpijskim o godzinie 20.30. Bezpośrednią transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Eleven Sport 1.

Rozkład wyścigów:

1. Pedersen, Janowski, Bjerre, Drabik
2. Czugunow, Zieliński, Curzytek, Lotarski
3. Laguta, Fricke, Buczkowski, Woffinden
4. Curzytek, Pawlicki, Panicz, Zieliński
5. Drabik, Bjerre, Fricke, Pawlicki
6. Woffinden, Buczkowski, Czugunow, Pedersen
7. Lotarski, Panicz, Laguta, Janowski
8. Bjerre, Woffinden, Pawlicki, Curzytek
9. Janowski, Pedersen, Panicz, Buczkowski
10. Zieliński, Drabik, Laguta, Fricke
11. Fricke, Pawlicki, Janowski, Pedersen
12. Buczkowski, Czugunow, Turowski, Drabik
13. Panicz, Laguta, Woffinden, Bjerre

fot. speedwayekstraliga.pl