fbpx

Czwarte zwycięstwo siatkarzy KFC Gwardii

Siatkarze KFC Gwardii Wrocław odnieśli czwarte zwycięstwo w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi. Tym razem podopieczni Krzysztofa Janczaka pokonali w hali Orbita zawodników ZAKSY Strzelce Opolskie 3:1.

Po pierwszym wygranym do osiemnastu secie, wydawało się, że siatkarze KFC Gwardii nie będą mieli większych problemów z wywalczeniem kompletu punktów w starciu z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Jednak wówczas, po zaciętej drugiej części meczu, którą goście wygrali do 24, przyjezdni dali znak, że nie przyjechali do Wrocławia po bolesną porażkę.

Na szczęście, odpowiednio zmotywowani przez sztab trenerski z Krzysztofem Janczakiem na czele zawodnicy Gwardii szybko podnieśli się po stracie seta i kolejną partię zakończyli na swoją korzyść, wygrywając z ZAKSĄ do 21. Podobny przebieg miał ostatni, decydujący o końcowym wyniku set, który także na swoją korzyść zakończyli miejscowi, zwyciężając z przyjezdnymi do 22.

Tym samym siatkarze KFC Gwardii Wrocław rozprawili się z ZAKSĄ Strzelce Opolskie 3:1 i zapisali na swoim koncie 4. zwycięstwo w obecnym sezonie KRISPOL 1.Ligi.

MVP niedzielnego spotkania został Łukasz Lubaczewski, który w hali Orbita czuje się znakomicie (w poprzednim domowym meczu też zdobył to wyróżnienie).

Wrocławianie po 5. kolejkach z dorobkiem 11 punktów plasują się na drugiej pozycji, tuż za liderującą Stalą Nysa.

KFC Gwardia Wrocław 3:1 ZAKSA Strzelce Opolskie (25:18, 24:26, 25:21, 25:22)

Statystyki punktowe można znaleźć TUTAJ.