fbpx

Czudecka przedłużyła kontrakt z WKS-em

Czudecka WKS Wrocław

Jedna z podstawowych zawodniczek kobiecego Śląska Wrocław Kamila Czudecka przedłużyła kontrakt z klubem. Nowa umowa będzie obowiązywała do końca sezonu 2024/2025.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Kamila Czudecka gra w Śląsku od początku istnienia sekcji piłki nożnej kobiet w tym klubie, czyli od sezonu 2020/2021 – wcześniej reprezentując barwy AZS-u Wrocław. Dla WKS-u rozegrała aż 71 spotkań, w których strzeliła 9 bramek.

Kamila idealnie wpisuje się w naszą filozofię tworzenia zespołu, jest doświadczoną zawodniczką z Wrocławia, która nie tylko daje sporo jakości zespołowi na boisku, ale i stara się podpowiadać młodszym koleżankom, jak się zachowywać na murawie. Cieszę się, że nadal będziemy ją oglądać w barwach WKS-u – podkreśla koordynator sekcji piłki nożnej kobiet w Śląsku Maciej Bączyk.

Aby klub miał swoją tożsamość potrzebuje ludzi związanych z miastem i przywiązaniem do barw. Kamila to rodowita wrocławianka, zawodniczka świetnie rozumiejąca grę, stąd bardzo uniwersalna. Współpracujemy już piąty rok i dokładnie wiem, czego mogę od niej oczekiwać. Ponadto jest świetną, uśmiechniętą osobą, na której zawsze można polegać – zaznacza szkoleniowec Śląska Piotr Jagieła.

Czudecka jest jedną z tych zawodniczek, od których szkoleniowiec rozpoczyna ustalanie składu – w tym sezonie w rozgrywkach ligowych we wszystkich meczach wychodziła w podstawowym składzie. Oprócz obowiązków piłkarskich wypełnia także trenerskie, opiekując się drużyną dziewczyn do lat 12.

Chcemy budować skład w oparciu o młode piłkarki, jednak ten “kręgosłup” drużyny powinien być bardziej doświadczony. Kamila to ważna piłkarka dla kobiecego Śląska i cieszymy się, że będziemy nadal współpracować, nie tylko w zakresie występów w Orlen Ekstralidze, ale i w pracy trenerskiej z najmłodszymi zawodniczkami w naszej Akademii – mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław.

Wiem, że Śląsk Wrocław to dla mnie odpowiednie miejsce, jestem z nim związana i chcę kontynuować tę przygodę. Cieszę się, że mogę się rozwijać i łączyć pracę w Akademii z obowiązkami zawodniczki, to duże ułatwienie – przyznaje Kamila Czudecka.

Nowy kontrakt zawodniczki będzie obowiązywał do końca czerwca 2025 roku.

źródło i fot.: slaskwroclaw.pl

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.