fbpx

Czterech zawodników odeszło ze Śląska!

Po ostatnim meczu sezonu uhonorowani zostali piłkarze, którym kończą się kontrakty i odchodzą ze Śląska Wrocław. Podziękowania otrzymali Kamil Dankowski, Michał Chrapek, Łukasz Broź i Filip Marković.

Wszyscy wymienieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z numerem odpowiadającym liczbom rozegranych dla Śląska spotkań. Piłkarzy na pomeczowej konferencji docenił również trener Vitezslav Lavička.

– Szacunek dla nich za współpracę, profesjonalizm i życzę wszystkiego dobrego w dalszych karierach – mówił szkoleniowiec.

Filip Marković w barwach Trójkolorowych spędził rok, w trakcie którego rozegrał dwadzieścia meczów i zdobył dwie bramki. Wystąpił również w ostatnim spotkaniu, z Lechią, będąc bardzo blisko bramki, bo przy stanie 1:1 trafił w poprzeczkę.

Michał Chrapek grał dla Śląska od 2017 roku. W trakcie trzech sezonów zagrał w 96 spotkaniach, w których zdobył dziewięć bramek i zaliczył siedemnaście asyst. Ostatnie spotkanie rozegrał w Białymstoku przeciwko Jagiellonii.

Łukasz Broź zaliczył w Śląsku 42 mecze, zdobył trzy bramki i cztery asysty. W pierwszej części sezonu był niezwykle ważną postacią zespołu, zaliczył kapitalne spotkanie z Lechem w Poznaniu i wielu ekspertów oraz kibiców określało go jako czołowego piłkarza całej PKO Ekstraklasy.

Kamil Dankowski – wychowanek Śląska Wrocław, dla którego od 2013 roku rozegrał 102 mecze i strzelił jednego gola z rzutu wolnego. Był jednym z ulubieńców kibiców i nigdy nie krył przywiązania do zielono-biało-czerwonych barw.

Życzymy powodzenia w dalszej karierze!