fbpx

Czas wrócić na zwycięską ścieżkę. Zapowiedź meczu KFC Gwardia Wrocław-Lechia Tomaszów Maz.

Przed KFC Gwardią Wrocław kolejne ligowe starcie w hali Orbita. Do Wrocławia przyjeżdża Lechia Tomaszów Mazowiecki, a spotkanie zostanie rozegrane już jutro (sobota 15.02) w ramach 22. kolejki KRISPOL 1. Ligi.

Wrocławianie w poprzedniej serii gier podejmowali we własnej hali drużynę APP KRISPOL Września. Po trzech zwycięstwach z rzędu w lidze musieli uznać wyższość wrześnian i przegrali 1:3. W ligowej tabeli Gwardziści spadli na 8 miejsce z 35 punktami na koncie.

Lechia Tomaszów Mazowiecki to drużyna, która od kilku sezonów ma aspiracje do gry w PlusLidze. Rok temu po wygraniu części zasadniczej lechiści słabo zaprezentowali się w fazie play-off i ostatecznie zakończyli rozgrywki na 4. miejscu.
W tym sezonie Lechia plasuje się w czołówce ligi, a obecnie z 38 punktami na koncie jest na czwartej pozycji w tabeli KRISPOL 1. Ligi. Ich bilans to 12 zwycięstw i 9 porażek. Lechiści dużo lepiej wyglądają we własnej hali, bo na wyjeździe wygrali dotychczas tylko cztery spotkania.

KFC Gwardia najbliższym meczem będzie chciała przerwać serię 4 meczów bez zwycięstwa z Lechią. W tym sezonie Gwardziści mierzyli się już z nimi dwukrotnie w listopadzie. Pierwszy przegrany mecz był w ramach KRISPOL 1. Ligi, wówczas Lechia we własnej hali ograła Gwardię 3:0. Kilka dni później w rozgrywkach o Puchar Polski wrocławianie przegrali na Mazowszu 1:3.

Początek rywalizacji pomiędzy KFC Gwardią Wrocław a Lechią Tomaszów Mazowiecki już w sobotę 15 lutego o godz. 15.00 w hali Orbita we Wrocławiu. W przypadku zwycięstwa Gwardii za 3 pkt obie drużyny zrównają się ze sobą w tabeli KRISPOL 1. Ligi.