fbpx

Czas na przełamanie WKS-u Śląska Forzy Wrocław

W 10. kolejce spotkań grupy B I ligi mężczyzn w piłce ręcznej WKS Śląsk Forza Wrocław podejmie we własnej hali KPR Ostrovię Ostrów Wlkp. Drużyna gości ma przed tą kolejką dwa punkty przewagi nad zespołem WKS-u, zatem szykuje się świetne widowisko.

WKS Śląsk Forza w poprzedniej kolejce musiał uznać wyższość drużyny Grunwaldu Poznań. Wrocławianie zaprezentowali się w tym spotkaniu z bardzo dobrej strony, bo pomimo porażki 23:25, mogli schodzić z parkietu z podniesioną głową. Zupełnie inaczej mógł potoczyć się ten mecz, gdyby dostępni do gry byli Kamil Herudziński i Bartłomiej Koprowski. WKS do ostatnich minut walczył o zwycięstwo, ale to poznaniacy po ostatnim gwizdku cieszyli się ze zwycięstwa i pozycji lidera przed dziesiątą serią gier.

Wrocławianie przystąpią do dzisiejszego meczu z jednym celem – aby wrócić na zwycięską ścieżkę. Dwie porażki w ostatnich kolejkach spowodowały, że drużyna prowadzona przez braci Paliców spadła na czwarte miejsce w tabeli grupy B I ligi piłki ręcznej mężczyzn.

Z kolei w zupełnie innych nastrojach przyjeżdżają do Wrocławia szczypiorniści Ostrovii. Podopieczni Macieja Nowakowskiego i Rafała Stempniaka notują fantastyczną serię pięciu wygranych spotkań z rzędu, a ostatni mecz przegrali 12 października.

Poprzedni pojedynek we wrocławsiej hali pomiędzy oboma zespołami miał miejsce w marcu tego roku. Wówczas na parkiecie nie brakowało emocji do ostatniej minut, a o zwycięstwie, jeszcze wtedy KS Forzy Wrocław, zadecydowały dopiero rzuty karne.

Drużynę WKS-u czeka ciężkie spotkanie, ale wrocławianie już kilkukrotnie pokazali w tym sezonie, że mogą wygrać z każdym zespołem. Początek rywalizacji w hali AWF we Wrocławiu zaplanowano na godzinę 17.30.

fot. WKS Śląsk Forza Wrocław