fbpx

Czas na derby Dolnego Śląska w siatkówce

W 13. kolejce KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn KFC Gwardia Wrocław zagra dziś derbowe spotkanie w Głogowie z miejscowym SPS-em Chrobrym.

Wrocławianie w ostatniej kolejce dość niespodziewanie i gładko przegrali na wyjeździe z drużyną KPS Siedlce 0:3. Gwardia jechała na to spotkanie w roli faworyta, a do Wrocławia wróciła na tarczy. Dzisiaj wrocławskich siatkarzy czeka emocjonujące, derbowe spotkanie z drużyną również znajdującą się dolnej części tabeli.

– Ostatnie spotkanie przegraliśmy przez nasze proste niewymuszone błędy oraz zbyt dużą liczbę niewykorzystanych piłek w kontratakach — powiedział środkowy KFC Gwardii Wrocław Jędrzej Kaźmierczak.

SPS Chrobry w obecnym sezonie nie zachwyca i zajmuje przed 13. kolejką odległe, dwunaste miejsce w tabeli KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Głogowianie mają na swoim koncie tylko trzy zwycięstwa, ale co warto zaznaczyć, wszystkie odniesione we własnej hali. Ostatnim rywalem, który przyjechał do Głogowa, był wyżej notowany zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki. Chrobry wygrał to spotkanie 3:0.

Przed KFC Gwardią Wrocław nie lada wyzwanie, by zatrzymać głogowian na ich parkiecie. Wrocławianie jadą na derbowe spotkanie z jednym celem, aby wygrać i ponownie złapać kontakt z czołówką tabeli. Obecnie zajmowane 8. miejsce w tabeli KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn nikogo we Wrocławiu nie zadawala.

Początek derbów SPS Chrobry Głogów-KFC Gwardia Wrocław w sobotę (7.12), o godz. 18.00, w hali SP nr 3 w Głogowie.