fbpx

Cholewiak podpisał kontrakt z Legią Warszawa

Mateusz Cholewiak na zasadzie transferu definitywnego przeszedł ze Śląska Wrocław do Legii Warszawa. Zawodnik spędził we Wrocławiu niespełna dwa lata.

Cholewiak trafił do WKS-u 27 lutego 2018 roku z I-ligowej Stali Mielec. Zadebiutował 3 marca przeciwko Sandecji Nowy Sącz. Również mierząc się z tą drużyną, ale nieco ponad miesiąc później, zdobył pierwszą bramkę w zielono-biało-czerwonych barwach. W sumie strzelił dla Śląska 7 goli. W pamięci kibiców szczególnie mocno zapadło trafienie z sierpnia tego roku, dające zwycięstwo nad Cracovią. 

Niespełna 30-letni zawodnik dał się poznać jako bardzo uniwersalny gracz. W Śląsku występował jako skrzydłowy, lewy obrońca, a także napastnik, niejednokrotnie dając wiele jakości w ofensywie. I właśnie grając w ataku, zdobył bramkę przeciwko Lechowi Poznań w 19. kolejce bieżącego sezonu. Był to ostatni gol Śląska w 2019 roku i, jak się okazało, ostatni gol Cholewiaka dla WKS-u.

W sumie Mateusz rozegrał we Wrocławiu 61 spotkań. 

Urodzony w Krośnie piłkarz odchodzi do Legii Warszawa na zasadzie transferu gotówkowego. Mateusz – dziękujemy za grę dla Śląska i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej!