fbpx

Chemik ponownie lepszy od Volejek

Na dobry początek weekendu w Hali Orbita siatkarki #VolleyWrocław podejmowały obecne mistrzynie Polski – Grupę Azoty Chemik Police. Niestety, przyjezdne okazały się nie do pokonania, ponownie triumfując z wrocławiankami 3:0 (28:27, 25:15, 25:21).

Lepiej w mecz weszła drużyna z Polic, która wyszła na prowadzenie 3:6. W miarę upływu seta gra się zdecydowanie wyrównała. Raz dwoma punktami prowadziły miejscowe, a raz Chemik. Idealnym podsumowaniem tej partii jest końcówka, którą wrocławianki grały ostatecznie na przewagi. Niestety, skutecznym atakiem w decydującym momencie popisała się Jovana Brakocević i zakończyła seta przy wyniku 27:29.

Znowu lepiej rozpoczęły mistrzynie Polski, które zdobyły cztery punkty z rzędu na początku. Potem do głosu doszła kapitan miejscowych. Regiane Bidias wręcz w pojedynkę doprowadziła do tego, że gospodynie prowadziły 5:4, a potem 12:11. Niestety od tego momentu gra kompletnie siadła i Chemik zdobył osiem punktów z rzędu. Wrocławiankom ponownie nie udało się już odrobić tej straty i ostateczny wynik partii to 15:25.

Trzecia odsłona od początku była bardzo wyrównana. Od stanu 7:7 do 14:14 oba zespoły grały punkt za punkt. Potem prowadzenie zaczęło się zmieniać. W końcówce większe zdecydowanie pokazały policzanki, które odskoczyły na 17:2 i nie oddały już tej przewagi do końca meczu. Spotkanie zakończyła Martyna Czyrniańska asem serwisowym, a MVP całego spotkania została wybrana Martyna Łukasik.

Tak spotkanie skomentowała wrocławska środkowa Dominika Witowska:

Pomimo tego, że w I rundzie przegrałyśmy z Chemikiem 2:3, to uważam, że dzisiaj zagrałyśmy znacznie lepsze spotkanie niż wtedy. Były bardzo dobre momenty, które nastrajają nas pozytywnie przed kolejnymi meczami, które po prostu musimy wygrać. Głównym celem są play-offy, dlatego tak ważne będzie w następnych kolejkach, aby odnosić zwycięstwa.

Po ostatnich problemach rywal pokazał, że nieprzypadkowo jest mistrzem Polski. Miejscowe najbardziej mogą żałować pierwszego seta, w którym siatkarki Michala Maska pokazały, że umieją z Chemikiem walczyć jak równy z równym. Gdyby nie ta przegrana partia, bardzo możliwe, że mecz potoczyłby się zupełnie inaczej.

Na następne spotkanie Volejki wybiorą się do Bielska-Białej, aby zmierzyć się z BKS-em Stal. Mecz zaplanowany jest na czwartek, 2 lutego, na godzinę 17:30. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

#VolleyWrocław – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (27:29, 15:25, 21:25)

MVP: Martyna Łukasik

#VolleyWrocław: Szczurowska (11), Witowska (5), Bidias (14), Bączyńska (12), Pacak (7), Muhlsteinova i Saad (L) oraz Szady, Cembrzyńska i Kamińska

Grupa Azoty Chemik Police: Korneluk (12), Brakocević-Canzian (11), Almeida de Sousa (3), Wasilewska (8), Łukasik (15), Czyrniańska (16) i Stenzel (L) oraz Kowalewska (1), Połeć i Sikorska (1)

Źródło: volleywroclaw.pl