fbpx

Chemik Police – #Volley Wrocław: druga porażka wrocławianek w sezonie

W 3. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet zespół #VolleyWrocław przegrał na wyjeździe z Chemikiem Police 0:3.

Wrocławianki przystępowały do tego meczu po domowej przegranej z Developres SkyRes Rzeszów. Niestety nie miały ułatwionego zadania, gdyż Chemik Police to najbardziej utytułowana drużyna w ostatnich latach. Siedmiokrotne mistrzynie Polski zajęły co prawda w ostatnim sezonie czwarte miejsce, ale w obecnych rozgrywkach prezentują się wyśmienicie, wygrywając dotychczas wszystkie swoje mecze.

Patrząc na tabelę rozgrywek przed dzisiejszym starciem, mogliśmy śmiało wskazać zespół Chemika Police jako faworyta do zwycięstwa. Niestety boisko tylko potwierdziło nasze przypuszczenia. Drużyna #VolleyWrocław w żadnym aspekcie nie dorównała Chemikowi i gładko przegrała to spotkanie 0:3.

Drużyna z Polic wykazała większą jakość od wrocławianek, zarówno w zagrywce, jak i w przyjęciu, notując wysokoprocentową skuteczność. Zawodniczki Chemika zdobyły 32/73 punktów zagrywką (44%) i 43/62 punktów po przyjęciu (69%).

MVP tego spotkania została wybrana środkowa Chemika Police Iga Wasilewska.

Wrocławianki okazję do poprawienia swojej sytuacji w tabeli będą miały już 5 listopada. W następnej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet #VolleyWrocław zagra z BKS STAL Bielsko-Biała.

Chemik Police – #VolleyWrocław 3:0 (25:20, 25:20, 25:20)