fbpx

Cenny punkt juniorów Śląska

W 15. serii gier Centralnej Ligi Juniorów zawodnicy Śląska Wrocław podejmowali na stadionie przy ulicy Oporowskiej Gwarek Zabrze. Pomimo straty dwóch goli wrocławianie zdołali doprowadzić do remisu i zapisać na swoim koncie cenny punkt.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się koszmarnie dla młodych piłkarzy Śląska, którzy już po pierwszej akcji przyjezdnych musieli wyciągać piłkę z siatki. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłka trafiła wprost do Adriana Gawlika, a ten bez pośpiechu, precyzyjnie, umieścił ją w siatce gospodarzy.

Miejscowi ruszyli do ataku, aby szybko zniwelować straty i powalczyć o jak najlepszy wynik, jednak zamiast wyrównania, na tablicy wyników zmieniła się cyfra przy zespole z Zabrza. We własnym polu karnym piłkę ręką zagrał junior WKS-u, a jedenastkę na gola, w 21. minucie, zamienił Damian Płonka. Dzięki temu trafieniu goście schodzili na przerwę z przewagą dwóch goli.

W drugich 45 minutach gry sytuacja na murawie wyglądała zdecydowanie inaczej. To Śląsk atakował i z minuty na minutę powiększał swoją przewagę, sprawiając wiele problemów obrońcom Gwarka. W 66. minucie wrzutkę w pole karne na gola zamienił Filip Michalski, a kontaktowa bramka gospodarzy jeszcze bardziej pobudziła ich do ataku.

Choć wydawało się, że wyrównujący gol to tylko kwestia czasu, to jednak kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Oporowskiej na kolejne trafienie musieli poczekać do 81. minuty. Wówczas po świetnie rozegranym stałym fragmencie gry do piłki dopadł Mateusz Stawny, który nie dał szans golkiperowi przeciwników i zdobył dla Śląska drugiego gola w tym pojedynku.

Niestety, na zwycięskie trafienie zabrakło już czasu i oba zespoły podzieliły się punktami, jednak trzeba przyznać, że szczególnie druga połowa w wykonaniu podopiecznych Ryszarda Pietraszewskiego była bardzo dobra i może napawać optymizmem patrząc przez pryzmat przyszłości.

Już za tydzień juniorzy wrocławskiego Śląska zmierzą się na własnym terenie z Wisłą Kraków i tym samym zakończą tegoroczne zmagania w CLJ.

Śląsk Wrocław – Gwarek Zabrze 2:2 (0:2)

Bramki: Michalski 66, Stawny 81 – Gawlik 1, Płonka 21

Śląsk: Tysiak – Maruszak, Stawny, Wiktor Wawrzyniak, Szmigiel, Szymański, Stupieńko, Mamis (K), Fediuk, Konstanty, Głowieńkowski oraz Michalski, Mikołaj Wawrzyniak, Bąk

Gwarek: Mazur – Steń, Płonka (K), Mazurkiewicz, Lachowicz, Ślusarczyk, Antkiewicz, Komandera, Gawlik, Hałucha, Majer