fbpx

Cegliński z profesjonalnym kontraktem

Mateusz Cegliński, jeden z podstawowych zawodników zespołu U15, który występuje w Centralnej Lidze Juniorów U15, podpisał profesjonalny kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Umowa obowiązywać będzie do końca sezonu 2024/2025.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

– Mateusz jest wyróżniającym się zawodnikiem zespołu U15 i reprezentantem Polski. Podpisanie profesjonalnego kontraktu to dla nas naturalny krok. Wierzę, że nowa umowa będzie dodatkową motywacją dla Mateusza do jeszcze cięższej pracy na treningach i wkrótce będzie wejdzie na jeszcze wyższy poziom – zaznacza dyrektor ds. rozwoju sportowego w Śląsku, Krzysztof Paluszek.

Cegliński, który trafił do Wrocławia z Karkonoszy Jelenia Góra tuż po rozpoczęciu sezonu 2020/2021, w zespole trenera Pawła Dziakowicza występuje na środku obrony, a w obecnej rundzie zagrał w ośmiu z dziewięciu meczów WKS-u, dodatkowo raz wpisując się na listę strzelców.

– Zawsze starałem się trenować na 100 procent, a na meczach dawać z siebie wszystko. Podpisanie kontraktu zobowiązuje i moje oczekiwania wobec siebie są jeszcze większe. Wiem, nad czym muszę pracować i które elementy doskonalić. Ta umowa tylko motywuje mnie do cięższej pracy, większej dyscypliny i dodatkowych treningów. Chcę grać zawodowo, a chłopaków grających w piłkę na niezłym poziomie jest sporo, więc muszę iść do przodu – mówi młody piłkarz.

– Mateusz jest zawodnikiem, którego charakteryzuje przede wszystkim pełen profesjonalizm na boisku i poza nim oraz ciągła chęć rozwoju, bycia lepszym. Dzięki temu jest on jednym z liderów zespołu oraz systematycznie reprezentuje kraj w swojej kategorii wiekowej, co jest najlepszą nagrodą za codzienną pracę nad sobą – ocenia trener drużyny Śląska U15, Paweł Dziakowicz.

Cegliński otrzymuje powołania do młodzieżowych reprezentacji – ostatnio grał w Turnieju Czterech Narodów, podczas którego Biało-Czerwoni rywalizowali z Węgrami, Słowacją i Finlandią.

– Cieszymy się, że będziemy kontynuować współpracę przez kolejne sezony. Mateusz to utalentowany młody zawodnik z naszego regionu, który idealnie wpisuje się w naszą filozofię prowadzenia młodzieżowych drużyn w Akademii Śląska. Wiem, że ma duży potencjał i wierzę, że będzie to pokazywał w najbliższych tygodniach i miesiącach – podkreśla Rafał Naskręt, koordynator piłki nożnej jedenastoosobowej w Akademii WKS-u.

A jakie cele stawia sobie Mateusz Cegliński? – Teraz najważniejsze są mecze ligowe w Centralnej Lidze Juniorów U15, wygranie naszej grupy, a potem finały. Jest to w naszym zasięgu, ale wiadomo – w piłce wszystko może się wydarzyć – mówi piłkarz. – Dalsze plany to Centralna Liga Juniorów U17 i drużyna seniorów. Do tego zdrowie i unikanie kontuzji. Cieszę się, że mam wsparcie rodziców oraz dziękuję wszystkim moim trenerom z Jeleniej Góry i Wrocławia, bo to również dzięki nim tutaj jestem – dodaje.

Warto zaznaczyć, że na pięć meczów przed końcem rozgrywek CLJ U15 Śląsk zajmuje pierwsze miejsce z dwupunktową przewagą nad drugim Rakowem Częstochowa. Do finałów awansuje tylko jeden zespół.

Umowa Mateusza Ceglińskiego będzie obowiązywała do końca czerwca 2025 roku.

Źródło: slaskwroclaw.pl