fbpx

Brożyniak i Janiak zawodnikami KFC Gwardia Wrocław Beach Volleyball

W sezonie 2021 KFC Gwardia Wrocław Beach Volleyball nie miała sobie równych i po miesiącach zmagań Jakub Zdybek oraz Paweł Lewandowski sięgnęli po mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej, a już za kilka tygodni w gwardyjskich barwach o kolejny medal powalczą Jędrzej Brożyniak oraz Piotr Janiak.

Wrocławska Gwardia od lat poszerza swoją działalność o kolejne sekcje i stawia sobie coraz to wyższe cele. W minionym roku nasza drużyna plażowa, którą tworzyli Jakub Zdybek oraz Paweł Lewandowski sięgnęła po mistrzostwo Polski, a teraz klub zdecydował się na współpracę z Jędrzejem Brożyniakiem oraz Piotrem Janiakiem. 

– Od lat staramy się rozwijać ofertę Gwardii Wrocław i stawać się coraz lepszym ośrodkiem siatkarskim. W minionym roku cieszyliśmy się z sukcesu Jakuba oraz Pawła. Mistrzostwo Polski, które zdobyli pod naszymi barwami doprowadziło ich do Reprezentacji Polski. Można śmiało powiedzieć, że dzięki naszej współpracy i swojej ciężkiej pracy weszli na wyższy, mistrzowski poziom. Szkoda tylko, że sukces związany z powołaniem do Reprezentacji Polski spowodował, że Kuba i Paweł nie docenili Gwardyjskiego wkładu w ten sukces i ta relacja została zaburzona. Dziś zdecydowaliśmy się na wsparcie i współpracę z Jędrzejem Brożyniakiem oraz Piotrem Janiakiem, którzy są jedną z najlepszych par plażowiczów niebędących jeszcze w Reprezentacji naszego kraju. Tę parę od lat wspiera mój dobry znajomy Adrian Niewiadomski, na jednym ze spotkań stwierdziliśmy, że trzeba połączyć siły. Zarówno Jędrzej jak i Piotr znani są ze swojej pracowitości i ambicji, a także chęci odnoszenia kolejnych zwycięstw, dlatego mamy nadzieję, że wspólnymi siłami po raz kolejny wygramy coś dużego – mówi prezes Gwardii Wrocław Łukasz Tobys.

Jędrzeja Brożyniaka i Piotra Janiaka nikomu nie trzeba przedstawiać, od lat tworzą zgraną parę, która sięga po kolejne sukcesy na boiskach plażowych. W ostatnich latach para Brożyniak/Janiak odnosiła liczne sukcesy na arenie międzynarodowej wygrywając dwukrotnie Wold Tour, a także w krajowych turniejach. Zawodnicy dwa razy wywalczyli Puchar Polski, a także dwukrotnie sięgnęli po Superpuchar. Teraz o kolejny medal Jędrzej Brożyniak oraz Piotr Janiak powalczą jako zawodnicy wrocławskiej Gwardii. 

– Prezes Gwardii Wrocław Łukasz Tobys wyszedł do nas z propozycją połączenia sił i wsparcia Walecznych Tygrysów, a dla nas grających dużą część sezonu na turniejach zagranicznych wymagających sporo nakładów finansowych każde wsparcie jest bardzo ważne i my takich ludzi bardzo szanujemy. Gwardia pokazała jak w krótkim czasie można zrobić fajny pomysł na promocję beachvolleya i dlatego zaufaliśmy Wam. Nie możemy jednak zapominać o naszych pozostałych partnerach firmie super gościa Adriana Niewiadomskiego Homeland Development oraz firmie Exact System Pana Lesława Walaszczyka którzy są z nami od paru lat. Razem będziemy tworzyć nowy Team który ma jeszcze sporo do wygrania w najbliższym sezonie – mówi Piotr Janiak.

Przed wrocławskimi siatkarzami zmagania zarówno w rozgrywkach krajowych – Orlen Mistrzostwach Polski,  a także zagraniczna rywalizacja pod egidą FIVB, gdzie trzymamy za nich mocno kciuki! 

– Cele na ten sezon są takie same jak zawsze, czyli wygrywać wszystko co się da. Wiadomo, że nie zawsze to wychodzi, jednak jeździmy na każdy turniej po ty wygrywać, a w planach mamy też kilka Beach Pro Tour – najpierw będzie wyjazd na Litwę, prawdopodobnie będziemy też w Lublanie, a dwa turnieje są w Polsce plus Orlen Mistrzostwa Polski, gdzie najpierw są cztery turnieje eliminacyjne w których będziemy uczestniczyć. Tak jak już powiedziałem, chcemy wygrywać wszystko co się da – dodaje Jędrzej Brożyniak.

Projekt plażowy nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie naszego wieloletniego partnera jakim jest KFC, który w najbliższym sezonie będzie sponsorem tytularnym sekcji plażowej, zarówno naszej pary seniorskiej, jak i młodzieży, która już rozpoczęła zmagania plażowe meldując się w turnieju finałowym Mistrzostw Polski juniorów, a także w turnieju półfinałowym. Niezwykle cieszymy się, że wsparcie tak uznanej marki obejmuje nasze drużyny od młodzików aż do seniorów. 

– Już od ponad dwóch miesięcy, prowadzimy szkolenie naszej młodzieży na plaży czego efektem są pierwsze sukcesy na Dolnym Śląsku – mam nadzieje, że to nie koniec sportowych emocji na wysokim poziomie, które zagwarantują młodzi siatkarze. Dzięki wsparciu KFC mogliśmy zapewnić najwyższy poziom, który gwarantuje nam Trener Tomasz Milczarek będący jednocześnie Trenerem kadry wojewódzkiej, jak i był odpowiedzialny w poprzednim sezonie za przygotowanie motoryczne Mistrzów Polski seniorów w siatkówce plażowej. Wsparcie KFC pozwoli nam również na organizację turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Juniorów, z czego jesteśmy bardzo dumni, że drugi rok z rzędu będziemy gościć najlepsze pary w Polsce. Cieszę się, że jako klub Gwardia Wrocław poczyniliśmy kolejny krok w kierunku profesjonalizacji siatkówki plażowej w Polsce – mówi Mateusz Adamiak, dyrektor Akademii.

O autorze