fbpx

Bój o TOP4! Mecz przyjaźni Śląsk – Lechia

Przed nami ostatnie starcie Śląska Wrocław w bieżącej kampanii PKO Ekstraklasy. Podopieczni Vitezslava Lavićki na swoim stadionie podejmą zaprzyjaźnioną Lechię Gdańsk. Wydaje się jednak, że na murawie nie będzie czułości, gdyż zarówno WKS, jak i Lechia walczą o jak najwyższą lokatę, która przyniesie do klubowej kasy kilka milionów złotych!

Jak wiemy, Śląsk Wrocław jeszcze do poprzedniej kolejki zachowywał matematyczne szanse na grę w europejskich pucharach, jednak przegrywając 1:2 z Jagiellonią Białystok, na własne życzenie wypisał się z czołowej trójki Ekstraklasy. Co ciekawe, w minionej serii gier swoje spotkanie przegrał także Piast Gliwice, zatem trzy punkty podopiecznych Vitezslava Lavićki te matematyczne szanse przeobraziłyby w rzeczywistość!

Stało się jednak inaczej i w tym momencie trzeba skupić się po prostu na obronie 4. pozycji, która europejskich pucharów nie zagwarantuje, ale zastrzyk w postaci 7.600.000 już tak! Co ciekawe różnia między czwartym a piątym miejscem to różnica finansowa w granicach 3,5 mln zł! Zatem bez dwóch zdań jest o co grać!

Zadanie nie będzie wcale łatwe, gdyż ostatnie wyniki w lidze spowodowały, że na czwarte miejsce chrapkę mają aż cztery drużyny! Śląsk, który ma na swoim koncie 54 oczka, Lechia, która ma jeden punkt mniej, a także 6. Cracovia i 7. Jagiellonia, które tracą zaledwie 2 oczka do WKS-u.

Dzisiejsze spotkanie Śląska z Lechią będzie sporym wyzwaniem dla podopiecznych Vitezslava Lavićki, którzy co prawda grają na własnym stadionie, jednak Lechia już nie raz udowadniała w tym sezonie, że ma nerwy ze stali i w tych najbardziej newralgicznych momentach potrafi je utrzymać na wodzy! Jak choćby w staciu o finału Pucharu Polski z Lechem Poznań.

Czy w meczu przyjaźni może paść remis? Na pewno, ale wydaje się, że dodatkowe 3,5 mnl zł na tyle zmobilizuje obie ekipy, że na pewno któraś z nich będzie chciała zgarnąć komplet oczek i dołożyć do klubowej kasy pokaźną sumkę.

Co ciekawe, w dzisiejszym spotkaniu wrocławianie wystąpią już w nowych koszulkach meczowych, które swoim designem zdecydowanie nawiązują do wojskowej historii zespołu! Mamy zatem nadzieję, że to także wpłynie na nich mobilizująco i zobaczymy naprawdę kawał dobrego futbolu!

Dzisiejszy pojedynek Śląska z Lechią, tak jak pozostałe spotkania (Lech – Jagiellonia, Legia – Pogoń i Piast – Cracovia) rozpocznie się o godzinie 17.30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi TVP Sport, ale oczywiście cały zestaw spotkań na żywo będzie można także śledzić na Canal + w formule Multiligi.

Do boju WKS!