fbpx

Betard Sparta Wrocław sezon 2020 rozpocznie u siebie

Poznaliśmy terminarz zbliżającego się sezonu PGE Ekstraligi 2020. Na początek wrocławska Sparta pojedzie u siebie ze Speed Car Motorem Lublin. Spotkanie zaplanowano na 3 kwietnia.

I runda

Zmagania w sezonie 2020 rozpoczniemy w piątek, 3 kwietnia. Na początek żużlowi kibice zobaczą dwa pojedynki: Betard Sparty Wrocław ze Speed Car Motorem Lublin oraz forBET Włókniarza Częstochowa z MRGARDEN GKM Grudziądz. Spotkania będą transmitowane w stacji Eleven Sport.

Z kolei w niedzielę, 5 kwietnia, zmierzą się ze sobą truly.work Stal Gorzów i Fogo Unia Leszno, a PGG ROW Rybnik pojedzie ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra. Te pojedynki zobaczymy w stacji nSport+.

II runda

Druga runda PGE Ekstraligi w sezonie 2020 odbędzie się w trakcie Świąt Wielkanocnych. Meczów wyjątkowo nie będzie w piątek. Dwa pojedynki ekstraligowcy rozegrają w sobotę 11 kwietnia, a kolejne w niedzielę, 12 kwietnia.

W sobotę mistrzowie Polski FOGO Unia Leszno podejmą na Stadionie im. Alfreda Smoczyka BETARD Spartę Wrocław i będzie to rewanż za ubiegłoroczny finał rozgrywek, a MRGARDEN GKM Grudziądz pojedzie u siebie z ROW-em Rybnik.

Z kolei 12 kwietnia, w niedzielę, STELMET Falubaz Zielona Góra zmierzy się z forBET Włókniarzem Częstochowa, a SPEED CAR Motor Lublin podejmie TRULY.WORK Stal Gorzów.

III runda

Z kolei w trzeciej rundzie czekają nas mecze w Lesznie, Rybniku, Zielonej Górze i Częstochowie. Po jej rozegraniu będziemy mieli tygodniową przerwę od najlepszej żużlowej ligi świata, choć na piątek, 24 kwietnia i niedzielę, 26 kwietnia zaplanowano w terminarzu daty rezerwowe.

Część zasadnicza sezonu 2020 zakończy się 23 sierpnia, a runda finałowa będzie rozgrywana od 6 do 27 września, gdy poznamy Drużynowego Mistrza Polski.

Na 19 lipca zaplanowano PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, a tradycyjna Gala PGE Ekstraligi odbędzie się w Warszawie 5 października.

Terminarz

 1. runda: Sparta Wrocław – Motor Lublin, 3 kwietnia
 2. runda: Unia Leszno – Sparta Wrocław, 11 kwietnia
 3. runda: Włókniarz Częstochowa – Sparta Wrocław, 19 kwietnia
 4. runda: Sparta Wrocław – Falubaz Zielona Góra, 3 maja
 5. runda: Sparta Wrocław – GKM Grudziądz, 22 maja
 6. runda: Stal Gorzów – Sparta Wrocław, 31 maja
 7. runda: Sparta Wrocaw – ROW Rybnik, 5 czerwca
 8. runda: Motor Lublin – Sparta Wrocław, 21 czerwca
 9. runda: Sparta Wrocław – Unia Leszno, 28 czerwca
 10. runda: Sparta Wrocław – Włókniarz Częstochowa, 5 lipa
 11. runda: Falubaz Zielona Góra – Sparta Wrocław, 12 lipca
 12. runda: GKM Grudziądz – Sparta Wrocław, 2 sierpnia
 13. runda: Sparta Wrocław – Stal Gorzów, 9 sierpnia
 14. runda: ROW Rybnik – Sparta Wrocław, 21 sierpnia