Bartosz Zmarzlik wygrywa w Gorzowie! Janowski w półfinale

Bartosz Zmarzlik, żużlowiec Stali Gorzów zwyciężył w 3. rundzie cyklu Grand Prix. Na gorzowskim torze Zmarzlik nie miał sobie równych, choć o zwycięstwo w finale drżał do ostatnich centymetrów! Maciej Janowski swoje ściganie zakończył na półfinale.

W piątkowy wieczór na gorzowskim torze obserwowaliśmy zmagania aż trzech przedstawicieli Sparty Wrocław. Max Fricke zakończył ściganie na 13. pozycji z dorobkiem 4 punktów, a Tai Woffinden i Maciej Janowski awansowali do półfinałów. Niestety, tam zarówno Tajski, jak i Janowski musieli uznać wyższość przeciwników i nie awansowali do wielkiego finału.

Woffinden zakończył zawody z dorobkiem 12 punktów, a Janowski 8. W wielkim finale o miano najlepszego ścigali się Zmarzlik, Madsen, Doyle i Lindgren i to Polak dojechał do mety jako pierwszy, o centymetry wyprzedzając ścigającego go przez cały wyścig Jasona Doyle’a.

W klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix nadal na pierwszym miejscu plasuje się Maciej Janowski z dorobkiem 48 punktów – oczko mniej ma dzisiejszy triumfator Bartosz Zmarzlik.

Trzeba jednak przyznać, że dziś Maciej Janowski miał ogromne problemy z doborem sprzętu – mamy nadzieję, że jutro zobaczymy odmienionego Magica!