fbpx

Bartosz Groffik nadal w #VolleyWrocław

#VolleyWrocław kończy przedstawianie sztabu szkoleniowego, który w sezonie 2022/2023 będzie prowadził wrocławianki w rozgrywkach Tauron Ligi. Funkcję trenera przygotowania motorycznego Volejek nadal będzie pełnił Bartosz Groffik, dla którego będzie to drugi rok współpracy z wrocławskim klubem.

Bartosz Groffik ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie zrealizował kilka specjalizacji: trenera pływania, kulturystyki i instruktora odnowy biologicznej. Jednocześnie z pracą naukowo-dydaktyczną na AWF Groffik brał udział w kursach i szkoleniach z zakresu przygotowania motorycznego. Od wielu lat pełni funkcję Prezesa Polskiego Związku Trenerów Personalnych.

W jego trenerskim CV znajduje się współpraca z MKS Kalisz oraz siatkarską sekcją Gwardii Wrocław. Był również trenerem przygotowania motorycznego w młodzieżowych reprezentacjach PZPS, a w kwietniu tego roku dołączył w tej roli do kadry Polski seniorek. Obecnie wraz z naszą narodową reprezentacją przygotowuje się do występu w mistrzostwach Świata, które biało-czerwone rozpoczną w piątek.

Na czas nieobecności Groffika, który do końca sezonu reprezentacyjnego przebywa z kadrą Polski kobiet, #VolleyWrocław zorganizował za niego zastępstwo. Profesjonalne przygotowanie motoryczne i wsparcie podczas treningów zapewnia w tym sezonie trener Michał Grzegorczyk.

Skład #VolleyWrocław na sezon 2022/2023:
Rozgrywające: Adrianna Szady, Lucie Mühlsteinová
Atakujące: Melissa Evans, Zuzanna Kamińska, Julia Szczurowska
Libero: Joanna Chorąża, Magdalena Saad
Środkowe: Łucja Kuriata, Julia Stancelewska, Dominika Witowska, Joanna Pacak
Przyjmujące: Anna Bączyńska, Regiane Bidias, Aleksandra Gołębiowska, Aleksandra Gromadowska

Pierwszy trener: Michal Mašek
Drugi trener: Bartłomiej Bartodziejski
Fizjoterapeuta: Artur Hnida
Statystyk: Jakub Wołczyk
Masażystka: Oliwia Pacholak
Trener przygotowania motorycznego: Bartosz Groffik

O autorze