fbpx

Bartłomiej Frasik przedłużył kontrakt ze Śląskiem

Młody bramkarz WKS-u Bartłomiej Frasik złożył w poniedziałek podpis pod nową umową z wrocławskim klubem. Jego kontrakt z WKS-em został przedłużony do końca czerwca 2023 roku.

Bartłomiej Frasik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w rodzinnym Krakowie, w barwach Hutnika Nowa Huta oraz Progresu Kraków. Do Wrocławia utalentowany golkiper przeniósł się latem 2018 roku. Regularnie uczestniczył w zajęciach pierwszego zespołu, a sezon 2018/19 zakończył zdobyciem tytułu wicemistrza Polski CLJ U18. W styczniu tego roku brał także udział w obozie przygotowawczym drużyny Vitezslava Lavički w cypryjskiej Ayia Napie.

W obecnym sezonie niespełna 19-letni golkiper zaliczał występy w trzecioligowych rezerwach WKS-u, które wywalczyły awans na szczebel centralny. Młody zawodnik dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi, mierzy 190 cm wzrostu i ma dobry refleks. Poza tym, co podkreśla trener Krzysztof Osiński, jego mocną stroną jest podejście mentalne. – Dobrze pracuje, jest sumienny i jeśli zachowa taką postawę, to wszystko stoi przed nim otworem. Cenię go za to, że w wieku 18 lat, kiedy niektórzy nie mogą odnaleźć się w seniorskiej piłce albo już spoczywają na laurach, on jest bardzo świadomy, ma w sobie dużo pokory i solidnie wykonuje pracę na treningach – podkreśla szkoleniowiec bramkarzy Śląska Wrocław.

źródło: slaskwroclaw.pl