fbpx

Barbara Cembrzyńska dołącza do #VolleyWrocław

Barbara Cembrzyńska wraca do Wrocławia! 25-latka, która w przeszłości reprezentowała barwy klubu ponownie zagra w stolicy Dolnego Śląska. Transfer przyjmującej do ekipy Michala Maska jest odpowiedzią na kontuzje dwóch zawodniczek #VolleyWrocław – Aleksandry Gromadowskiej i Melissy Evans. 

Barbara Cembrzyńska to 25-letnia zawodniczka pochodząca z Gorlic, która swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w tamtejszym klubie Ekstrim. Następnie przeniosła się do Wrocławia, gdzie jako kadetka z ówczesnym Impelem Wrocław znalazła się tuż za podium Mistrzostw Polski. Jako juniorka zdobyła z wrocławskim klubem brąz mistrzostw kraju i Orlen Lidze – w sezonie 2015/2016 trenowała bowiem z pierwszym teamem i właśnie w biało-zielonych barwach debiutowała na parkiecie siatkarskiej ekstraklasy w Polsce. 

Później Cembrzyńska przeniosła się na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej i grała kolejno w Energetyku Poznań, Solnej Wieliczce i Płomieniu Sosnowiec. Ostatnie miesiące spędziła w Katarze, gdzie grała w lokalnie zorganizowanych rozgrywkach. Teraz jednak ponownie otrzymała od #VolleyWrocław szansę na grę w rodzimej lidze ekstraklasy kobiet.

Cembrzyńska ma 185 cm wzrostu i jest leworęczna. O swoim powrocie na Dolny Śląsk mówi tak: 

Wracam do Wrocławia po pięciu latach. Mam nadzieję, że już wkrótce spotkam się z kibicami w Hali Orbita i wspólnie będziemy mogli przeżywać prawdziwe sportowe emocje! 

Transfer 25-latki skomentował również prezes #VolleyWrocław, Jacek Grabowski: 

Sytuacja, która spotkała nasz zespół w Legionowie jest bezprecedensowa. W ciągu jednego seta straciliśmy dwie bardzo ważne siatkarki. Znalezienie zastępstwa nie jest łatwym zadaniem. Cieszę się, ze Basia wykazała gotowość do pomocy drużynie i mogliśmy ją zakontraktować na pozostałą część sezonu. Udało się także zgłosić ją do rozgrywek, dzięki czemu będzie do dyspozycji trenera Maška już podczas meczu z Budowlanymi.

źródło: volleywroclaw.pl