fbpx

Bałdyga nowym graczem rezerw Śląska

Bałdyga w Śląsku Wrocław

20-letni Dawid Bałdyga w ubiegłym tygodniu podpisał kontrakt z drugą drużyną Śląska Wrocław, a dzisiaj został oficjalnie zaprezentowany. Umowa z napastnikiem wstępnie będzie obowiązywać do końca obecnego sezonu.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Dawid Bałdyga oficjalnie zaprezentowany w Śląsku

Dawid Bałdyga swoje pierwsze poważne piłkarskie kroki stawiał w Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. Później reprezentował jeszcze barwy FASE Szczecin oraz Błękitnych Wronki, ale najwięcej czasu, bo aż trzy lata, spędził w Siarce Tarnobrzeg

– Generalnie jestem środkowym napastnikiem. Na pewno dużym moim atutem jest fizyczność. Mam 194 centymetry wzrostu i wydaje mi się, że nieźle to wykorzystuję – opowiada Dawid Bałdyga.

20-latek miał już okazję zadebiutować w barwach Śląska II. Bałdyga pojawił się na boisku w 71. minucie spotkania z Olimpią Elbląg i dziewięć minut później zameldował się na liście strzelców.

– Cechuję się również skutecznością. Już podczas debiutu dla drugiej drużyny Śląska znalazłem drogę do siatki. Mam charakter do ostrej walki i chcę wygrywać, na tym mi zależy najbardziej – kontynuuje nowy nabytek Śląska

Rosły zawodnik podpisał kontrakt ze Śląskiem II do końca sezonu, ale gdy drużyna się utrzyma, to umowa automatycznie przedłuży się do 30 czerwca 2025 roku. 

– Oczywiście na ten moment jest to transfer do drugiej drużyny, ale też przede wszystkim to świetna perspektywa na przyszłość. W pewnym sensie spełniłem swoje marzenia i cieszę się, że będę mógł rozwijać się pod okiem takich fachowców – kończy Bałdyga.