AZS przegrywa z PWSZ Wałbrzych. Zwycięstwo II drużyny


Piłkarki AZS-u Wrocław grające na co dzień w Ekstralidze Kobiet przegrały w wyjazdowym spotkaniu 1:2 z PWSZ Wałbrzych. Z kolei zwycięstwem 3:0 z Jaskółkami Chorzów zakończyły swój mecz zawodniczki AZS-u II.
Pierwsze na boisko wybiegły piłkarki drugiej drużyny AZS-u, które na własnym boisku mierzyły się z Jaskółkami Chorzów. Wrocławianko po bardzo dobrym spotkaniu pokonały swoje przeciwniczki aż 3:0 i w ligowej tabeli II ligi z dorobkiem 18 punktów uplasowały się na drugiej pozycji, ze stratą 4 oczek do liderującej Bielawianki Bielawa.
Z kolei piłkarki Ekstraligowego AZS-u dziś wybrały się w podróż do Wałbrzycha, jednak wróciły do stolicy Dolnego Śląska bez punktów. Co ciekawe, to wrocławianki jako pierwsze wyszły na prowadzenie, po dobrze wykonanym rzucie karnym w 54. minucie przez Klaudię Homę. Niestety, kolejny kwadrans wstrząsnął ekipą przyjezdnych. Najpierw, w 58. minucie po samobójczym trafieniu Oliwii Krysman wałbrzyszanki wyrównały, a w 69. minucie po celnym trafieniu Alicji Materek wyszły na prowadzenie, którego już nie oddały do końca meczu.
Ostatecznie wrocławianki przegrały z PWSZ Wałbrzych 1:2 i z dorobkiem 6 oczek plasują się 9. miejscu w tabeli, jednak swojego spotkania nie rozegrał jeszcze Mitech Żywiec, który w przypadku zwycięstwa, zepchnie AZS na 10. pozycję.
AZS II Wrocław – Jaskółki Chorzów 3:0
AZS PWSZ Wałbrzych – AZS Wrocław 2:1