fbpx

AS Milicz nowym klubem partnerskim Ślęzy

Dziś w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce została podpisana umowa, na mocy której UKS Akademia Sportu w Miliczu została nowym klubem partnerskim Ślęzy Wrocław. 

W ramach tej umowy utalentowani zawodnicy AS Milicz na każdym szczeblu szkolenia w swoim macierzystym klubie mają możliwość kontynuacji treningów w żółto-czerwonych barwach. Dodatkowo, klub z Milicza będzie wykorzystywał nowoczesną infrastrukturę Centrum Piłkarskiego Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce do organizacji sparingów i turniejów, zaś trenerzy nowego klubu partnerskiego Ślęzy Wrocław będą mogli brać udział w cyklicznych seminariach szkoleniowych organizowanych przez 1KS.

Klub z Milicza jest obecny na sportowej mapie Dolnego Śląska od 2012 roku. W strukturach klubu przygodę z piłką prowadzi niemal 150 zawodników z czterech kategorii wiekowych.

Za oficjalną stroną klubu: „Treningi są dostosowane do wieku chłopców, w przypadku najmłodszych w zgodzie z zasadami dydaktyki opierają się na wykorzystywaniu aktywności zabawowej z piłką i pozytywnych skojarzeniach. Klub prócz szlifowania umiejętności stricte piłkarskich stawia sobie za cel kształtowanie odpowiednich cech osobowościowych przydatnych również poza boiskiem.” Zawodnicy Ślęzy często mają okazję spotykać się z piłkarzami nowego klubu partnerskiego 1KS-u podczas meczów towarzyskich, rozgrywek ligowych i turniejów, jak chociażby podczas niedawnego Ślęza Cup.

– Podpisując umowę z klubem z AS Milicz poszerzamy sieć klubów partnerskich o kolejną uznaną na Dolnym Śląsku Akademię. Trenerzy AS Milicz pracują z młodzieżą nie tylko nad rozwojem piłkarskim, ale także aby przygotować zawodników do życia poza boiskiem i nie ukrywam, że jest to cel realizowany na co dzień także w Akademii Ślęzy Wrocław. Dzięki tej umowie będziemy mogli wymieniać się naszymi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat pracy z młodzieżą, co bez wątpienia pozwoli na poszerzenie warsztatu szkoleniowców obu klubów. Mam nadzieję, że dzisiejsze parafowanie umowy to początek długiej i owocnej współpracy na wielu płaszczyznach – powiedziała Katarzyna Ziobro, prezes zarządu Ślęzy Wrocław.

źródło: slezawroclaw.pl