fbpx

Artego Bydgoszcz – 1 KS Ślęza Wrocław: Hit w 4. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet

Już jutro, w niedzielę, Ślęza Wrocław rozegra hitowe spotkanie w Energa Basket Lidze. Rywalkami wrocławianek będzie zespół Artego Bydgoszcz, zajmujący obecnie drugie miejsce w tabeli.

Udany start Ślęzy

Wrocławianki udanie zainaugurowały kolejny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. W drugiej kolejce Ślęza pokonała w wyjazdowym meczu zespół Widzewa Łódź (70:53), a w minioną niedzielę przed własną publicznością w dobrym stylu wygrała z AZS-em Poznań (78:43). Bardzo dobrze na starcie rozgrywek prezentują się dwie zawodniczki Ślęzy Britney Jones (32 pkt) i Ana Pocek (31 pkt).

Zagraniczna moc Artego Bydgoszcz

Przed sezonem zespół Artego Bydgoszcz zasiliło kilka nowych zawodniczek. Wśród nich są Brianna Kiesel, Jennifer O’Neill, Shante Evans i Laura Miskiniene. To właśnie one miały stanowić o sile drużyny prowadzonej przez Tomasza Herkta. Początek sezonu pokazał, że były to transferowe strzały w dziesiątkę. Zagraniczny kwartet drużyny Artego zdobył dotychczas 139 z 231 punktów całego zespołu. Drużyna z Bydgoszczy ma na swoim koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę, dzięki czemu z pięcioma punktami zajmuje wysokie, drugie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet.

Dobrzy znajomi

Ślęza zna się bardzo dobrze z drużyną Artego Bydgoszcz. Oba zespoły w zeszłym sezonie rywalizowały ze sobą aż sześciokrotnie. Lepiej w tych potyczkach prezentowały się wrocławianki, które wygrały cztery z sześciu spotkań. Artego udało się wygrać tylko dwa mecze. W przedsezonowych sparingach obie drużyny mierzyły się ze sobą już dwukrotnie. Na turnieju w Poznaniu wygrała Ślęza, a podczas Wrocławskiej Iglicy 2019 triumfowało Artego. Każde ze spotkań było bardzo wyrównane i pełne emocji.

Czy wrocławianki wygrają trzeci mecz w tym sezonie, a może to Artego pokaże swoją siłę i umocni się w górnej części tabeli? Przekonamy się o tym już w niedzielę. Początek spotkania o godzinie 20:00!