fbpx

Arkadiusz Rusin pozostaje szkoleniowcem Ślęzy

Możemy oficjalnie przedstawić trenera żółto-czerwonych w nadchodzących rozgrywkach EBLK. Szkoleniowcem Ślęzy nadal pozostaje Arkadiusz Rusin.

Trener Rusin pracuje w Ślęzie nieprzerwanie od sezonu 2015/2016 – wówczas dołączył do zespołu jako asystent Algirdasa Paulauskasa. W kolejnych rozgrywkach zastąpił go na stanowisku i już w pierwszym sezonie swojej pracy w roli pierwszego trenera wywalczył z wrocławskim klubem pierwsze po trzydziestu latach przerwy mistrzostwo Polski. 43-letni szkoleniowiec rok później dołożył do gabloty klubowej drugi w ciągu trzech lat puchar za 3. miejsce w Energa Basket Lidze Kobiet. W kolejnych sezonach wrocławianki zajęły odpowiednio 4. i 6. miejsce, cały czas utrzymując się w czołówce ligowej stawki i walcząc jak równy z równym z silniejszymi rywalami.

– Żartuję sobie, że trener Rusin będzie w Ślęzie jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – do końca świata i jeden dzień dłużej – powiedziała na antenie Radia Wrocław prezes Ślęzy Wrocław Katarzyna Ziobro. – To niebywały fachowiec, niebywały profesjonalista, wielki człowiek, przyjaciel i osoba, bez której ja sobie tego klubu już nie wyobrażam – dodała prezes 1KS-u.

Aktualnie trwają prace nad zamknięciem budżetu na sezon 2020/2021, prowadzone są także rozmowy o kształcie kadry zawodniczek na nadchodzące rozgrywki.