fbpx

Arkadiusz Olczyk, kapitan Gwardii zostaje!

Jedna z najważniejszych postaci w drużynie KFC Gwardia w poprzednim sezonie. Arkadiusz Olczyk, kapitan drużyny i jeden z najbardziej doświadczonych siatkarzy w drużynie, zostaje na pokładzie. Dla środkowego będzie to trzeci kolejny sezon w roli Gwardzisty.

Na środku siatki w barwach GWR Olczyk nie ma sobie równych. Tak wskazują statystyki, gdzie zarówno w sezonie 2018/19, jak i 2019/20, plasował się najwyżej wśród blokujących. Ten ostatni zakończył na piątym miejscu spośród wszystkich siatkarzy KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Aż 64 bloki mogą robić wrażenie. Sezon wcześniej Olczyk był siódmym graczem pod tym względem, również najlepszym spośród Gwardzistów. Tradycja została utrzymana!

– Bardzo się cieszę, że nadal będziemy razem pracować. Na temat Arka nie muszę chyba zbyt wiele mówić, tak ważną jest postacią w układance. Świetnie spełniał kilka ról, od środkowego, poprzez kapitana, kończąc na koledze z drużyny, również dla młodszych. Pracowity facet, który poza sportową klasą, trzymał “szatnię” w ryzach. Inteligentnie podchodził też do młodszych, mobilizując, tłumacząc wiele rzeczy. A jak trzeba było, bardziej po męsku zwrócił im uwagę – uśmiecha się trener KFC Gwardia, Krzysztof Janczak.

Olczyk poza sportowymi atutami, jest mocno związany z Dolnym Śląskiem. Pochodzi z Oławy, a w swoim dorobku ma chociażby złoty medal na pierwszoligowym poziomie, w barwach Victorii PWSZ Wałbrzych (sezon 2014/15). Środkowy GWR to przede wszystkim duże doświadczenie, które procentuje przy każdej nadarzającej się okazji.

– Podoba mi się wizja zespołu na przyszły sezon. Wygląda to bardzo dobrze. Sądzę, że kiedy kibice poznają pełny skład drużyny, zrozumieją, że możemy naprawdę mocno namieszać w lidze. Będziemy walczyć o najwyższe cele, a to idzie w zgodzie z naszymi charakterami, na tyle, na ile poznałem chłopaków. Bardzo się cieszę, że zostałem w Gwardii. Nie ukrywam, sporymi argumentami byli też – trener i ci, którzy zostali w drużynie. Ta maszyna funkcjonowała bardzo dobrze i zabrakło trochę czasu, żeby pokazać wszystkim, jaką siłą dysponujemy. Ale to już w najbliższym sezonie – kwituje Olczyk po przedłużeniu kontraktu.