fbpx

APP KRISPOL Września-KFC Gwardia Wrocław: czas wrócić na zwycięską ścieżkę

W 8. kolejce KRISPOL 1 Ligi Mężczyzn KFC Gwardia Wrocław zagra w wyjazdowym meczu z APP KRISPOL Września, trzecią drużyną poprzedniego sezonu.

Przed Gwardią bardzo trudne ligowe spotkanie. Wrocławianie jadą do Wrześni zagrać dobrą siatkówkę i pokusić się o zwycięstwo. Nie będzie to jednak łatwe, gdyż drużyna gospodarzy jest bardzo silna, szczególnie we własnej hali. W dotychczas rozegranych czterech meczach przegrała tylko raz, ulegając Lechii Tomaszów Mazowiecki 2:3.

W pierwszych siedmiu kolejkach KRISPOL przegrał w sumie tylko dwa spotkania i miało to miejsce na początku rozgrywek (2. i 4. kolejka). Od tego momentu podopieczni Mariana Kardasa zanotowali serię trzech kolejnych zwycięstw i na pewno będą chcieli ją przedłużyć. O sile ofensywy drużyny z Wrześni decyduje Mateusz Linda, który zdobył dotychczas 88 punktów. Równie dobrze prezentuje się środkowy Mateusz Zawalski, znajdujący się w najlepszej piątce blokujących KRISPOL 1 Ligi Mężczyzn.

Czas na przełamanie

Gwardia Wrocław ma przed tą kolejką dwa punkty straty do swojego rywala i ewentualne zwycięstwo 3:0 lub 3:1 pozwoli przeskoczyć w tabeli zespół z Wrześni. Nie będzie to jednak proste zadanie, gdyż APP Krispol Września wygrał swoje trzy ostatnie mecze. Zupełnie inny jest bilans KFC Gwardii Wrocław, która zanotowała serię dwóch porażek w ostatnich spotkaniach.

Wrocławianie nie są jednak na straconej pozycji, ponieważ mają w swojej kadrze tercet bardzo dobrych zawodników. Arkadiusz Olczyk jest obecnie najlepszym blokującym w lidze, Łukasz Lubaczewski jest w szóstce najlepiej punktujących (101 pkt), a Błażej Szymeczko jest drugim najlepiej punktującym środkowym. Gwardię stać na dobry wynik, ale na pewno nie przyjdzie on bez walki i dobrej gry.

Trudno wskazać faworyta dzisiejszego spotkania, bo oba zespoły prezentują dobrą siatkówkę. Czy KFC Gwardia Wrocław w końcu się przełamie, a może to APP KRISPOL Września pozostanie na zwycięskiej ścieżce? Odpowiedź na te i inne pytania poznamy już dziś wieczorem. Początek spotkania o godzinie 18.00 w hali SPP nr 6 we Wrześni.

Transmisję z tego meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport.