fbpx

AP Oleśnica nowym klubem partnerskim Ślęzy Wrocław

W piątek, 5 czerwca, w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce została podpisana umowa, na mocy której Akademia Piłkarska Oleśnica została nowym klubem partnerskim Ślęzy Wrocław. 

W ramach tej umowy utalentowani zawodnicy i zawodniczki AP Oleśnica na każdym szczeblu szkolenia w swoim macierzystym klubie mają możliwość kontynuacji treningów w żółto-czerwonych barwach. Dodatkowo, klub z Oleśnicy będzie wykorzystywał nowoczesną infrastrukturę Centrum Piłkarskiego Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce do organizacji sparingów i turniejów, zaś trenerzy nowego klubu partnerskiego Ślęzy Wrocław będą mogli brać udział w cyklicznych seminariach szkoleniowych organizowanych przez 1KS.

AP Oleśnica działa od 2005 roku i jest najpopularniejszym klubem sportowym w swoim regionie. Szkoli już ponad 500 dzieci z ośmiu kategorii wiekowych w 25 grupach treningowych, a wychowankowie APO reprezentują barwy akademii klubów ze szczebla centralnego, takich jak Wisła Kraków czy Miedź Legnica. AP Oleśnica to doskonale znany nam klub – piłkarze z tej drużyny wielokrotnie mierzyli się z zawodnikami Ślęzy Wrocław, a rywalizacje te były wyrównane i zawsze stojące na wysokim poziomie.

– Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy ze Ślęzą Wrocław. Widzimy w niej szerokie pole do rozwoju zawodników i zawodniczek naszego klubu, zarówno poprzez system szkolenia i warunki stwarzane w Akademii Piłki Nożnej, jak i poprzez wysoki poziom piłki seniorskiej. Trzecioligowa drużyna Ślęzy to świetna platforma do tego, aby postawić pierwszy krok w dorosłej piłce nożnej po zakończeniu cyklu szkolenia młodzieżowego – skomentował podpisanie umowy prezes zarządu Akademii Piłkarskiej Oleśnica Mariusz Kartocha.

Wspólna wizja

– Podpisanie umowy z takim uznanym partnerem jak Akademia Piłkarska Oleśnica to bardzo ważne wydarzenie dla Akademii Piłki Nożnej Ślęzy Wrocław. Łączy nas wspólna wizja tego, jak powinna wyglądać praca z młodzieżą i cieszymy się, że będziemy mogli wymieniać swoje poglądy na temat szkolenia, a co za tym idzie, opracować wspólnie odpowiednią ścieżkę rozwoju dla młodych zawodników i zawodniczek z naszego regionu.  Dzięki nawiązaniu współpracy z AP Oleśnica jesteśmy o krok bliżej do realizacji naszych celów szkoleniowych – podkreślił Mateusz Kaluźniak, koordynator ds. rozwoju Akademii Piłki Nożnej Ślęzy Wrocław.

– Dążymy do tego, aby w oparciu o doświadczenia i wiedzę naszych trenerów oraz szkoleniowców klubów partnerskich przygotowywać zawodników do profesjonalnej kariery, ale także do dorosłego życia. Chcemy szkolić nie tylko jak najlepszych piłkarzy, ale i jak najlepszych ludzi. Akademia Piłkarska Oleśnica to renomowany i uznany w regionie partner, a wartości przekazywane w niej młodym zawodniczkom i zawodnikom odpowiadają temu, co chcemy wpajać także naszym wychowankom. Wierzę, że współpraca pomiędzy naszymi klubami będzie długa i przyniesie obu stronom liczne korzyści – powiedziała Katarzyna Ziobro, prezes zarządu Ślęzy Wrocław.