fbpx

Amerykański duet baseballistów prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży

„Baseballowe wakacje z Vincentem i Dominickiem” tak brzmi hasło zapraszające dzieci i młodzież do dołączenia do klubu Barons Wrocław.

W lipcu do Wrocławia zawitał amerykański duet trenerski: Vincent Colasuonno i Dominick Golubiewski. Z tej okazji Barons Wrocław zaprasza dzieci oraz młodzież na zajęcia baseballowe, które prowadzone są na niedawno wybudowanych boiskach baseballowych na Zakrzowie oraz w innych lokalizacjach na terenie Wrocławia.

Dominik jest absolwentem Madison College, grał w najwyższej lidze akademickiej w USA – NCAA Baseball Division 1 w drużynie University of Dayton. W 2019 roku rozegrał sezon w pierwszej Bundeslidze gdzie reprezentował zespół Stuttgart Reds a ostatnie miesiące spędził w lidze Australisjkiej. Dominick Golubiewski posiada zarówno polski, jak i amerykański paszport, jest wieloletnim reprezentantem naszego kraju. 18 lipca 2020 roku odbił swojego pierwszego Home Runa w Polskiej Ekstralidze baseballu a wrocławianie wygrali wyjazdowy mecz z Mistrzem Polski 6:1.

Z kolei Vincent Colasuonno to trener z bardzo dużym międzynarodowym doświadczeniem i bogatym CV. Posiada certyfikacje trenerskie wydane przez World Baseball and Softball Confederation (www.wbsc.org) oraz przez najbardziej znaną na świecie ligę Major League Baseball (MLB) – www.mlb.com . Vincent jest również aktualnym członkiem komisji i głównym trenerem Hamptons Collegiate Baseball League, która uczestniczy w programie RBI MLB oraz stowarzyszona z NCAA. Ponad 30 letnie doświadczenie trenerskie w 14 różnych krajach przekłada się na wyjątkowy warsztat pracy i wypracowane podejście. Ostatnie 6 lat Vince spędził w Europie gdzie prowadził drużyny na poziomie Klubowym jak i narodowym (prowadził reprezentację Polski w kategorii U23 i U18).

Do sekcji Barons Wrocław można zapisać dziewczynki i chłopców z roczników 2014 -2012, 2011-2010, 2009-2008 oraz starszych. Treningi w zależności od drużyny i lokalizacji odbywają się o dwóch porach dnia: poranne o godzinie 9:30 oraz popołudniowe o godzienie 16:30.

Obaj trenerzy są również amerykańskimi native speakerami i podczas treningów posługują się językiem angielskim. Dlatego na zajęciach poza wspaniałą zabawą i grą będzie można podszkolić sobie język obcy. Oczywiście w sztabie szkoleniowym każdej sekcji występują również polscy trenerzy.

– Zapraszamy rodziców do zapisania swoich dzieci do sekcji Barons Wrocław. To doskonała okazja na przeżycie super przygody, skorzystanie z doskonałej infrastruktury i dołączenia do naszej społeczności – powiedział Marek Kozioł wiceprezes Klubu i koordynator nowej sekcji.

Poza samymi treningami młodzi adepci baseballu będą mieli możliwość wzięcia udziału w najbardziej popularnych i prestiżowych w tej części świata zawodach baseballowych dla dzieci organizowanych przez międzynarodowa organizację „Little League Baseball and Softball”, mistrzostwach Polski oraz meczach i turniejach towarzyskich.

Więcej informacji o rekrutacji znajdziecie na stronach: www.barons.pl i www.akademia-baseball.pl.