fbpx

Aleksander Dziewa w najlepszej piątce 1. tygodnia EBL

Zawodnik Śląska Wrocław swoją grą w spotkaniu z HydroTruck Radom zapewnił sobie miejsce w najlepszej piątce 1. kolejki Energa Basket Ligi.

Na ten występ wielu ekspertów i kibiców koszykówki w naszym kraju czekało. Aleksander Dziewa, który brylował na 1-ligowych parkietach, w końcu mógł zademonstrować swoje umiejętności szerszemu gronu odbiorców, nie tylko fanom zgromadzonym w hali Orbita, ale także widzom przed telewizorami, bowiem czwartkowe, inauguracyjne spotkanie w Energa Basket Lidze było transmitowane przez stację Polsat Sport Extra.

Dziewa choć spędził na parkiecie nieco ponad 21 minut, zdołał pokazać się z bardzo dobrej strony, notując w tym czasie 16 punktów (8/8 z linii rzutów wolnych), 4 zbiórki i 3 asysty. Młody podkoszowy pomimo debiutu na ekstraklasowych parkietach pokazał, że może być ważnym elementem w tegorocznej układance Andrzeja Adamka.

Mamy nadzieję, że w najbliższym spotkaniu, tym razem wyjazdowym z MKS Dąbrową Górniczą Dziewa zanotuje kolejny znakomity występ (5 października, godz. 19.00, transmisja emocje.tv).

Obok zawodnika Śląska w najlepszej piątce EBL znaleźli się także Dominic Artis, Brynton Lemar, Michał Chyliński oraz Milan Milovanović.