fbpx

Aleksander Dziewa debiutantem roku w PLK

Poznaliśmy kolejne wyniki ankiety przeprowadzonej przez PLK wśród dziennikarzy. Ci głosując na debiutanta roku – okrzyknęli nim Aleksandra Dziewę z wrocławskiego Śląska!

Najlepszy polski debiutant: Aleksander Dziewa (WKS Śląsk Wrocław)

Aleksander Dziewa już kilka lat czekał na debiut w Energa Basket Lidze. Jego WKS Śląsk Wrocław wreszcie wrócił do ekstraklasy, a Dziewa nie zawiódł – od początku pokazywał spore umiejętności. Podkoszowy zdobywał średnio 9,6 punktu i 3,9 zbiórki na mecz. Jego nazwisko pojawiało się już w szerokim składzie reprezentacji Polski. Być może wkrótce zobaczymy jego debiut w kadrze?

Wyniki głosowania: Aleksander Dziewa 18. Zwycięzca w roku 2019: Mathieu Wojciechowski (MKS Dąbrowa Górnicza). Zwycięzca w roku 2018: Daniel Gołębiowski (Polpharma Starogard Gdański). Zwycięzca w roku 2017: Filip Put (Asseco Gdynia). Zwycięzca w roku 2016: Igor Wadowski (AZS Koszalin). Zwycięzca w roku 2015: Aleksander Czyż (PGE Turów Zgorzelec). Zwycięzca w roku 2014: Kacper Borowski (Energa Czarni Słupsk). Zwycięzca w roku 2013: Artur Donigiewicz (Rosa Radom). Zwycięzca w roku 2012: Przemysław Karnowski (Siarka Jezioro Tarnobrzeg). Zwycięzca w roku 2011: Jakub Dłoniak (Zastal Zielona Góra). Zwycięzca w roku 2010: Dardan Berisha (Polonia 2011 Warszawa).