fbpx

Akademia Klasy Ekstra we Wrocławiu

14 maja we Wrocławiu będzie dniem pełnym piłkarskich wrażeń dla najmłodszych sportowców. Do stolicy Dolnego Śląska zawita wówczas Akademia Klasy Ekstra, której głównymi punktami będą turnieje dla chłopców i dziewczynek w kategoriach wiekowych U11 i U9. Nie zabraknie także strefy zabaw dla przedszkolaków.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Majowa impreza będzie kolejnym wydarzeniem z cyklu “Akademia Klasy Ekstra”. Podobne wydarzenia organizowane są w miastach wszystkich zepołów rywalizujących w PKO BP Ekstraklasie, a tegoroczne turnieje są już ósmą edycją. Każdego roku we wspólnej piłkarskiej zabawie łącznie bierze udział kilka tysięcy najmłodszych adeptów piłki nożnej. Akademia Klasy Ekstra to projekt organizowany przez Fundację Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu.

W tym roku spotkamy się na boiskach naturalnych AWF Wrocław przy ulicy Mickiewicza 58 we Wrocławiu. W planie imprezy są turnieje chłopców i dziewczynek w kategorii U11 (rocznik 2012, mecze 7×7) oraz turnieje U9 (roczniki 2013/2014, mecze 3×3 w formule Funino) oraz strefy zabaw dla przedszkolaków (roczniki 2016 i młodsi).

Dodajmy, że Funino to rozgrywka, której celem jest przede wszystkim zachęcenie do uprawiania sportu, rozwój piłkarskich umiejętności oraz pobudzanie kreatywności. Podczas takich spotkań na boisku przebywa po trzech zawodników w każdym zespole, a młodzi sportowcy starają się umieścić piłkę w jednej z dwóch małych bramek.

Plan imprezy:
10:30 – ceremonia otwarcia
11:30 – rozpoczęcie strefy animacji U7
11:30 – rozpoczęcie turnieju U11
12:00 – rozpoczęcie turnieju Funino U9
15:00 – konkursy
15:30 – ceremonia wręczenia nagród i zakończenie turnieju

Co ważne, udział w imprezie jest bezpłatny. Zgłoszeń – poprzez wypełnienie formularza – można dokonywać w tym miejscu. Liczba miejsc jest ograniczona. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z koordynatorem piłki dziecięcej w Akademii Śląska, Wojciechem Pawłowskim (wpawlowski@slaskwroclaw.pl).

źródło: slaskwroclaw.pl

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.