fbpx

Agnieszka Adamek dołącza do #VolleyWrocław

#VolleyWrocław powoli odkrywa coraz więcej kart. Kolejną zawodniczką, która wzmocni szeregi wrocławskiego klubu, jest libero Agnieszka Adamek. Dwudziestoczterolatka stworzy na boisku duet obronny z Karoliną Pancewicz.

Agnieszka Adamek do #VolleyWrocław dołącza po dwóch sezonach spędzonych w DPD Legionovii Legionowo. Z byłym klubem miniony sezon zakończyła tuż za podium, na czwartej pozycji w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet (obecnie TAURON Ligi). Pozycję libero dzieliła wspólnie z Izabelą Lemańczyk. Teraz na Dolny Śląsk powraca, gdyż w latach 2017-2018 broniła barw drugoligowego MKS-u Polonii Świdnica. Wówczas jej zespół zwyciężył zmagania w grupie trzeciej i dotarł do turnieju finałowego o awans na pierwszoligowe parkiety, lecz zabrakło kilku setów, by zrealizować to zadanie.

Agnieszka Adamek jest jedną z pierwszy siatkarek, która dołączyła do nowej drużyny. Obustronna chęć do współpracy przyspieszyła finalizację podpisania umowy.

Cenię sobie profesjonalne podejście i ciężką pracę. Wiem także, że z #VolleyWrocław patrzymy w tę samą stronę. Chcę zatem tu oddać serducho na każdym meczu i treningu. Po rozmowach z trenerem Kurczyńskim i prezesem Grabowskim jestem przekonana, że w tym sezonie drużyna z Wrocławia może sporo namieszać w lidze i włączyć́ się do gry w play-offach – powiedziała nowa libero wrocławskiej drużyny.

– Obserwuję klub i podoba mi się, w jakim kierunku zmierza pod każdym względem: zarówno szkoleniowym jak i organizacyjnym. Bardzo się cieszę, że będę mogła reprezentować #VolleyWrocław, Nie mogę się już doczekać pierwszego treningu i spotkania z dziewczynami, z którymi będziemy mogły wymienić się doświadczeniem oraz wzajemnie się uczyć, wspierać i wygrywać. Mam nadzieję, że najszybciej jak tylko to będzie możliwe, spotkamy się z kibicami w hali i wspólnie będziemy walczyć o każdą piłkę – dodała Adamek.

Bardzo cieszę się, że rozmowy z Agnieszką doprowadziły do takiego finalnego efektu, że to właśnie ta libero zagra w naszej drużynie. To bardzo ambitna osoba, zakochana w siatkówce. Po zakończeniu sezonu halowego od razu możemy zobaczyć Agę na piasku. Te cechy były pożądane przy projektowaniu drużyny na kolejny sezon, tym większa nasza radość z tego transferu – powiedział Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Agnieszka Adamek mierzy 166 cm, a jej zasięg w ataku wynosi 280 cm. Jest drugą libero w zespole, obok Karoliny Pancewicz. Do tej pory klub zakontraktował jeszcze przyjmującą Paulę Słonecką oraz rozgrywającą Weronikę Wołodko. Za kolejny sezon pozostały natomiast Natalia Murek oraz środkowe Aleksandra Gancarz i Karolina Fedorek. Trenerem będzie Wojciech Kurczyński, a jego asystentem Dawid Murek.