fbpx

Adrianna Szady rozgrywającą #VolleyWrocław

#VolleyWrocław skompletował rozgrywające na sezon 2020/2021. Obok Weroniki Wołodko na tej pozycji występować będzie Adrianna Szady, która do Wrocławia przechodzi z Energi MKS-u Kalisz.

Adrianna Szady zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce w 2008 roku. Do pierwszej drużyny Stali Mielec dostała się po występach w jej młodzieżowych sekcjach. Szady dwukrotnie występowała w drużynach, które w składzie z nią awansowały na wyższy szczebel rozgrywek (z Wisłą AGH Kraków weszła do pierwszej ligi, a z Developresem Rzeszów – do  TAURON Ligi, wtedy Orlen Ligi).

Ostatnie dwa lata Adrianna Szady spędziła w Enerdze MKS Kalisz, gdzie w sezonie 2019/2020 wystąpiła w 83 setach. Łącznie rozgrywająca zdobyła 44 punkty, w tym 18 zagrywką, 10 atakiem i 16 blokiem. Kibice Adriannę Szady mogą kojarzyć z jej poprzednim nazwiskiem – Budzoń.

Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie będę reprezentować barwy #Volley Wrocław, ponieważ zawsze podobała mi się waleczność i charakter tego zespołu, a także słyszałam sporo dobrych rzeczy na temat sztabu, pracowników klubu oraz jego organizacji. Mam nadzieje, że jako zespół dobrze zaprezentujemy się w nadchodzącym sezonie i powalczymy o jak najlepszy wynik na koniec sezonu. Już nie mogę się doczekać przeprowadzki do Wrocławia i wznowienia treningów. Pozdrowienia dla wszystkich kibiców i do zobaczenia na meczach! – powiedziała Adrianna Szady, rozgrywająca #VolleyWrocław

Powoli zbliżamy się do finiszu, jeśli chodzi o budowanie zespołu na sezon 2020/2021. Dzisiaj ogłaszamy kolejną rozgrywającą – obok Wery na tej pozycji zagra także Ada. To sprawia, że mamy komplet na tej pozycji. Jestem przekonany, że rywalizacja na tej bardzo ważnej pozycji, między Werą a Adą, przyczyni się do jeszcze wyższego poziomu całego zespołu – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Adrianna Szady w najbliższym sezonie o pierwszą szóstkę rywalizować będzie z Weroniką Wołodko. Wcześniejsze transfery #VolleyWrocław to: Agnieszka Adamek, Małgorzata Jasek, Izabella Rapacz, Paula Słonecka i Dawid Murek (jako drugi trener). Skład ten uzupełnią zawodniczki, które zdecydowały się przedłużyć kontrakt z wrocławskim klubem: Karolina Pancewicz, Natalia Murek, Aleksandra Gancarz i Karolina Fedorek oraz siatkarki z grup młodzieżowych: Joanna Chorąża i Julia Kleszcz. Pierwszym szkoleniowcem #VolleyWrocław pozostanie Wojciech Kurczyński.