fbpx

Adrian Łyszczarz przedłużył kontrakt ze Śląskiem

Adrian Łyszczarz podpisał nowy kontrakt ze Śląskiem. Zawodnikiem wrocławskiego klubu będzie do końca czerwca 2023 roku. W umowie zawarto także opcję przedłużenia o kolejne dwa sezony.

Młody pomocnik trafił do klubu z ul. Oporowskiej w 2016 roku, występując początkowo w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Szybko rozpoczął jednak treningi z pierwszym zespołem. W Ekstraklasie zadebiutował jako niespełna 18-latek w wygranym przez Śląsk 6:0 meczu z Ruchem Chorzów. Łącznie zaliczył dla WKS-u 15 ligowych spotkań. Łyszczarz jest ponadto etatowym młodzieżowym reprezentantem Polski. Z kadrą U-20 prowadzoną przez trenera Jacka Magierę zagrał na ubiegłorocznych mistrzostwach świata, pełniąc funkcję kapitana zespołu.

– Pochodzę z okolic Wrocławia, dlatego gra w Śląsku zawsze była dla mnie czymś szczególnym. Świetnie się tutaj czuję i mam wszystko, czego potrzebuję do dalszego rozwoju. Chcę nadal ciężko pracować i pomagać drużynie. Liczę, że damy naszym kibicom wiele powodów do radości – mówi Adrian Łyszczarz po podpisaniu nowej umowy.

21-latek cały poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w GKS-ie Katowice. Obecne rozgrywki rozpoczął już w drużynie Trójkolorowych. Pojawiał się na boisku w meczach z Legią Warszawa, Lechem Poznań oraz Cracovią. Jesienią podczas jednego z treningów doznał poważnej kontuzji – zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Konieczna była operacja, a następnie żmudny proces rehabilitacji. Adrian wrócił jednak do pełni zdrowia i od kilku tygodni jest już w pełnym treningu z drużyną.

– Adrian trafił do Śląska jako wyróżniający się zawodnik z regionu i cieszymy się, że dziś także chce wiązać swoją przyszłość z naszym klubem. Obserwujemy jego rozwój od kilku lat i choć ostatnio stracił trochę czasu z powodu kontuzji, to sumienną pracą i zaangażowaniem potwierdził, jak bardzo zależy mu na powrocie na boiska Ekstraklasy. Z pewnością ma potencjał, aby w kolejnych sezonach odgrywać w zespole bardzo ważną rolę – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u.

inf. prasowa