4. runda GP w Gorzowie nie dla Polaków. Triumf Lindgrena

Niestety, 4. runda Grand Prix w Gorzowie nie była udana dla reprezentantów Polski. Zarówno Maciej Janowski, jak i Bartosz Zmarzlik swoje zmagania zakończyli na półfinałach. To pierwsza taka sytuacja w historii ścigania w Gorzowie, aby w finale nie było naszego reprezentanta. Zmagania wygrał Fredrik Lindgren

Maciej Janowski, tak jak wczoraj, ponownie do fazy półfinałowej wszedł dopiero w ostatnim biegu, zajmując drugie miejsce. Wówczas 9 oczek dało mu miejsce w najlepszej ósemce, jednak w półfinale jego występ był daleki od ideału.

Obok Magica na torze pojawili się Lindgren, Doyle oraz Vaculik i już na starcie zamknęli wrocławianina, co w zasadzie zakończyło jego walkę o finał. Na pierwszym miejscu dojechał Doyle, drugi był Lindgren, a trzeci Vaculik.

W pierwszym półfinale, w którym jechał Bartosz Zmarzlik i Tai Woffinden – ani jeden, ani drugi także nie awansowali do finałowego starcia. W tym biegu na miejscach premiowanych dojechali Sajfutdinow oraz Madsen.

W finale po bardzo dobrym wyścigu pierwsze miejsce zajął Fredrik Lindgren, na drugim do mety dojechał Leon Madsen, na trzecim Jason Doyle, a na ostatnim Emil Sajfutdinow.

Lindgren został tym samym nowym liderem generalnej klasyfikacji GP.