fbpx

30 września zapaśnicze święto we Wrocławiu

Już 30 września w nowo powstałej Wielofunkcyjnej Hali Sportów Walki odbędzie się turniej w ramach akcji promującej sport zapaśniczy “Suples – promocja zapasów 2022”. Tym razem zapaśnicze abecadło będą mogli poznać uczniowie czterech wrocławskich szkół.

Koordynatorem akcji jest Andrzej Maksymiuk, który w swoim zapaśniczym CV ma m.in. tytuł wicemistrza świata juniorów wywalczony 1987 roku w kanadyjskim Burnaby. Maksymiuk z powodzeniem prowadził również kadrę klasycznych gladiatorów.

– Każda szkoła wystawia po 2 drużyny liczące 10-12 osób, w tym min. 2 dziewczynki. Dokonując wyboru szkół, braliśmy pod uwagę przede wszystkim ich lokalizację. Zależy nam bardzo, aby poprzez piątkowe wydarzenie trafiło do nas jak najwięcej młodych adeptów zapasów, a lokalizacja ma tu ogromne znaczenie. Nie ukrywamy, że szkoły położone niedaleko hali, w której na co dzień prowadzimy zajęcia z dziećmi i młodzieżą, poprzez event pomogą nam uzyskać lepszy kontakt z dyrekcją oraz nauczycielami WF-u, co w konsekwencji pomoże nam pozyskać dzieci i młodzież na nasze zajęcia treningowe – mówi koordynator akcji Andrzej Maksymiuk.

Zapaśnicze święto odbędzie się w nowo powstałej Wielofunkcyjnej Hali Sportów Walki i Podnoszenia Ciężarów WKS ŚLĄSK, w której oprócz zapasów i podnoszenia ciężarów trenują również przedstawiciele judo, boksu i taekwondo.

W wydarzeniu wezmą udział następujące placówki:

Szkoła podstawowa nr 42 Wrocław
Szkoła Podstawowa nr 61 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu
Szkoła Podstawowa nr 64
Szkoła Podstawowa nr 76 we Wrocławiu

Event startuje o godzinie 9.00.

O autorze