16 października – podsumowanie dnia


Jak co wieczór, publikujemy sportowe podsumowanie dnia w pigułce. Zobaczcie, co działo się w świecie wrocławskiego sportu 16 października.
- Uroczystości pogrzebowe zmarłego Tomasza Skrzypka odbędą się na Cmentarzu Osobowickim w najbliższą sobotę, o godzinie 11.00.
- Startuje druga edycja Migra Liga Szkół – specjalny projekt siatkarek #VolleyWrocław skierowany do wrocławskich i dolnośląskich szkół.
- Trzech zawodników Sparty Wrocław: Maciej Janowski, Tai Woffinden i Max Fricke wystartują w przyszłorocznym cyklu GP 2020. Z udziału w turnieju zrezygnował Maksym Drabik, który otrzymał nominację w roli rezerwowego.
- Mariola Wiertelak, kapitan KPR Kobierzyce znalazła się w Siódemce 4. serii gier PGNiG Superligi Kobiet. Na to miano zasłużyła świetnym występem w spotkaniu z KPR Ruchem Chorzów.
- Były zawodnik Śląska Wrocław, Tomasz Kosztowniak, został nowym trenerem zespołu U13. Zastąpił Kamila Domagalskiego, który z przyczyn prywatnych odchodzi z wrocławskiego klubu.
- WKS wypuścił do sprzedaży specjalne koszulki limitowanej edycji “Legend”, z podobiznami Janusza Sybisa i Tadeusza Pawłowskiego. Do kupienia on-line i w FanShopie #NaStadionie.
- Były napastnik Śląska Arkadiusz Piech, który od czerwca pozostawał bez klubu, rozpoczął treningi z pierwszoligową Odrą Opole.
- Miasto Wrocław wydało oświadczenie, w którym poinformowało o przejęciu 22 962 akcji WKS-u Śląska Wrocław. Tym samym będzie mogło autonomicznie decydować o jego losie.
- Mecz Anilana Łódź – WKS Śląsk Forza Wrocław został zweryfikowany jako walkower 10:0 na korzyść wrocławskiego zespołu. W rezultacie tej decyzji podopieczni Marcina i Marka Paliców awansowali na 3. miejsce w tabeli
- Koszykarze WKK Wrocław odnieśli drugie zwycięstwo na I-ligowych parkietach. Podopieczni Tomasza Niedbalskiego pokonali w środę Weegree AZS Politechnika Opolska 105:102. Aż trzech zawodników wrocławskiej ekipy zakończyło ten pojedynek z dorobkiem powyżej 20 punktów (Niedźwiedzki 28, Patoka 28, Prostak 21)