1 celny strzał Śląska. Porażka w Poznaniu

W 19. serii gier PKO Ekstraklasy zawodnicy Śląska Wrocław po bardzo słabej drugiej połowie, przegrali w Poznaniu z miejscowym Lechem 0:1. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił w 57. minucie Johannsson.

1 – celny strzał Śląska Wrocław w starciu z Lechem Poznań.Tą jedną statystyką podsumowujemy grę podopiecznych Vitezslava Lavićki. Wrocławianie zapomnieli wyjść na drugą połowę starcia przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu i w 57. minucie dali się zaskoczyć Johannssonowi, który zdobył jedyną bramkę w tym pojedynku.

Podania celne zdecydowanie na korzyść Lecha 526 do 257, podobnie jak ataki 102:83 i niebezpieczne ataki 72:44. Taką grą spotkań niestety się nie wygrywa. Kryzys trwa.

Po 19. kolejkach zawodnicy Śląska, którzy w tym roku jeszcze nie zaznali smaku zwycięstwa, w ligowej stawce piastują 6. miejsce z dorobkiem 25 punktów. Niestety, w 2021 roku wrocławianie 2 razy zremisowali i 2 razy przegrali. Strata do czołowej trójki nie powiększa się tylko i wyłącznie z fatalnej dyspozycji innych drużyn.

Lech Poznań – Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)

Bramka: Johannsson 57′