Zawodniczki Śląska zwyciężyły w ostatnim sparingu przed ligą

Piłkarki Śląska Wrocław wygrały z Rekordem Bielsko-Biała 3:2 w ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Ekstraligi kobiet. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania.

Zawodniczki trenera Piotra Jagieły od początku dominowały nad rywalkami. Nie brakowało sytuacji, jednak zdecydowanie skuteczności, bowiem mimo wielu dobrych okazji, nie udało się początkowo pokonać bramkarki rywalek.  Zespół z Bielska-Białej czekał na błędy gospodyń, ale takie nie nastąpiły i do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Druga część pojedynku w pełni wynagrodziła brak goli z pierwszej połowy. Jako pierwsze do siatki trafiły Trójkolorowe za sprawą Kamili Czudeckiej. Niestety, po strzeleniu gola w szeregi wrocławianek wkradła się dekoncentracja, co wykorzystały przeciwniczki, które najpierw zdobyły bramkę wyrównującą, a następnie wyszły nawet na prowadzenie.

Niekorzystny obrót spraw nie podłamał jednak zawodniczek WKS-u, które szybko wzięły się za odrabianie strat. Wojskowe wykazały się niesamowitą wolą walki i charakterem, dzięki czemu odwróciły losy spotkania na swoją korzyść. Najpierw bramkę wyrównującą zdobyła Aleksandra Przelicka, a zwycięskie trafienie zaliczyła Marcelina Buś.

W przyszłym tygodniu Trójkolorowe rozpoczną zmagania w Ekstralidze kobiet. W niedzielę, 9 sierpnia o godzinie 12:15 rozegrają wyjazdowe spotkanie z ROW-em Rybnik.

Śląsk Wrocław – Rekord Bielsko-Biała 3:2 (0:0)

Bramki dla Śląska: Czudecka, Przelicka, Buś

Skład: Rydlewska – Żurek, Homa, Węcławek, Korda – Wrólewska, Kulig, Martyna Buś – Jurczenko, Marcelina Buś, Czudecka

Rezerwowe: Dudziak, Krysman, Turowska, Iwaśko, Przelicka, Tracz, Gorzelińska

źródło: slaskwroclaw.pl