Piłkarki KPR Kobierzyce minimalnie gorsze od Perły Lublin

W spotkaniu otwierającym 13. kolejkę PGNiG Superligi Kobiet Perła Lublin pokonała we własnej hali KPR Kobierzyce 25:24. Kinga Jakubowska (KPR) przekroczyła dzisiaj granicę 100 bramek zdobytych w sezonie 2019/2020 i pozostaje najskuteczniejszą zawodniczką PGNiG Superligi Kobiet.

Piłkarki KPR-u jechały do Lublina z nadzieją na odniesienie pierwszego w historii zwycięstwa nad zespołem Perły. W pierwszym meczu rozegranym w Kobierzycach górą były wówczas piłkarki z Lubelszczyzny, które wygrały 22:21.

Od początku dzisiejszego spotkania mieliśmy bardzo dużo emocji na parkiecie. Widać było jakość w grze liderek PGNiG Superligi, ale kobierzyczanki nie zamierzały oddawać pola faworyzowanym piłkarkom z Lublina. Pierwszą bramkę otwierającą to spotkanie rzuciła Joanna Gadzina dla Perły Lublin, jednak po chwili KPR najpierw wyrównał za sprawą bramki Moniki Koprowskiej, a następnie piłkarki z Kobierzyc wyszły na jednobramkowe prowadzenie po golu Aleksandry Kucharskiej.

Tak też wyglądała pierwsza część spotkania, gdyż żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć i utrzymać swojej przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:13, choć KPR po bramce Marioli Wiertelak wyszedł na prowadzenie 13:12 na minutę przez końcem pierwszej połowy, jednak po chwili Joanna Szarawaga dała remis gospodyniom.

Lepiej w drugą połowę weszły piłkarki KPR Kobierzyce, które po dwóch minutach prowadziły już 15:13. Dobry początek niestety nie przyniósł pozytywnego rozstrzygnięcia na koniec. Gospodynie najpierw wyrównały stan meczu, a po chwili wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkania. Kobierzyczanki walczyły do ostatniej minuty, ale nie były w stanie pokonać dzisiaj Perły Lublin. W drugiej połowie nieskuteczna była Mariola Wiertelak, a piłkarkom KPR-u przytrafiło się kilka niecelnych podań, co skutkowało kontrami gospodyń. Piłkarki Perły Lublin w drugiej połowie były skuteczniejsze, a dodatkowo bardzo dobrze w bramce Perły grała Weronika Gawlik.

Ostatecznie po emocjonującym meczu Perła Lublin już po raz ósmy w historii okazała się lepsza od KPR-u Kobierzyce i wygrała dzisiejsze spotkanie 25:24. MVP spotkania po stronie gospodyń została wybrana Joanna Szarawaga, a w zespole z Kobierzyc najlepszą zawodniczką uznano Kingę Jakubowską.

Najskuteczniejszą zawodniczką w dzisiejszym meczu była Dominika Więckowska z Perły Lublin, która rzuciła 9 bramek. Dla KPR-u najwięcej goli zdobyły Kinga Jakubowska oraz Monika Koprowska, które zapisały na swoim koncie po 7 trafień. Dodatkowo Kinga Jakubowska jako pierwsza z zawodniczek przekroczyła w dzisiejszym meczu barierę stu bramek zdobytych w obecnym sezonie i ma już ich 101.

W następnej kolejce piłkarki KPR Kobierzyce zmierzą się we własnej hali z drużyną EUROBUD JKS Jarosław, a spotkanie zostanie rozegrane 25 stycznia o godz. 18.00 w Kobierzycach.

Perła Lublin-KPR Kobierzyce 25:24 (13:13)

Perła: Więckowska 9, Kochniak 7, Matuszczyk 4, Szarawaga 2, Gadzina 1, Nosek 1, Królikowska 1.

KPR: Jakubowska 7, Koprowska 7, Wiertelak 4, Kucharska 2, Ivanovic 2, Tomczyk 1, Janas 1.