Kolejny triumf Śląska w sparingu

Koszykarze Śląska Wrocław rozegrali wczoraj kolejne przedsezonowe spotkanie. Tym razem podopieczni Oliviera Vidina pokonali drużynę Legii Warszawa!

Drużyna Śląska Wrocław kilka dni temu rozpoczęła przygotowania do zbliżającego się sezonu Energa Basket Ligi 2020/21. Za podopiecznymi Oliviera Vidina już dwa sparingi. W pierwszym wrocławianie gładko pokonali GTK Gliwice, o czym pisaliśmy TUTAJ, z kolei wczoraj po zaciętej końcówce Wojskowi odprawili z kwitkiem zespół Legii Warszawa.

Gracze WKS-u po dwóch kwartach prowadzili z ekipą Legii 46:42, a najlepiej na parkiecie legendarnej hali Kosynierka prezentowali się Strahinja Jovanović (13 punktów, 4 asysty) oraz Aleksander Dziewa (14 punktów, 4 zbiórki).

W kolejnej odsłonie gracze Oliviera Vidina radzili sobie jeszcze lepiej. Bardzo dobrze funkcjonowali w ataku, a w obronie byli na tyle szczelni, że stołeczni praktycznie nie mogli zdobyć żadnego punktu. Po trzech kwartach wrocławianie prowadzili z przyjezdnymi aż 17 punktami! Mając taki zapas przewagi szkoleniowiec Śląska zdecydował się na kilka eksperymentów, które miały mu dać odpowiedź na ewentualne roszady w składzie. Niestety, zawodnicy miejscowych nie do końca wywiązywali się z powierzonych im zadań, czego efektem była zacięta końcówka i tylko 4-punktowe zwycięstwo WKS-u!

Ostatecznie gracze Vidina pokonali zespół Legii Warszawa 94:90 i tym samym odnieśli drugie zwycięstwo w przedsezonowych sparingach.

22 pkt i 6 zb zanotował Olek Dziewa, 19 pkt i 8 ast na koncie Strahinji Jovanovicia.

WKS Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 94:90

Śląsk: Dziewa 22, Jovanović 19, Keller 12, Gabiński 11, Zagórski 11, Leńczuk 9, Gordon 8, Skrzypek 2, Tomczak 0