Anna Bączyńska zawodniczką #VolleyWrocław

Przyjmująca, Anna Bączyńska, od nowego sezonu będzie występować w barwach #VolleyWrocław. Jako zawodniczka Grotu Budowlanych Łódź, Bączyńska w 2019 roku została wicemistrzynią Polski.

Anna Bączyńska rozpoczęła swoją siatkarską przygodę w Krakowie, skąd pochodzi. W kobiecej ekstraklasie zadebiutowała w sezonie 2012/2013, kiedy reprezentowała barwy KS Pałacu Bydgoszcz. 24-latka grała później w pierwszoligowym PWSZ Karpaty Krosno, Legionovii Legionowo, Radomce Radom i, przez ostatnie dwa lata, w Grocie Budowlanych Łódź. Właśnie z tym klubem przyjmująca stanęła na podium Ligi Siatkówki Kobiet (obecnie TAURON Ligi), zostając w 2019 roku wicemistrzynią kraju.

Krakowianka wystąpiła w ostatnim sezonie w 65 setach, zdobywając w nich łącznie 166 punktów i jedną statuetkę MVP w spotkaniu z BKS-em Stalą Bielsko-Biała. Bączyńska w kilku meczach zastąpiła na ataku kontuzjowaną koleżankę z drużyny, nie tracąc przy tym na jakości gry.

Wybrałam Wrocław, ponieważ stawiam na kluby, w których praca indywidualna z siatkarką jest na pierwszym miejscu. Już od pierwszej rozmowy z Wojtkiem czułam, że Wroclaw to klub, w którym chcę być. Spodobał mi się również plan jaki został mi przedstawiany, na stworzenie zespołu – powiedziała Anna Bączyńska, przyjmująca #VolleyWrocław.

Dzisiaj do naszej drużyny dołączyła młoda i zarazem bardzo doświadczona siatkarka. Wicemistrzyni Polski i uczestniczka siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Jestem przekonany, że to transfer na jaki czekali nasi kibice, a dzięki Ani będziemy mieć wiele powodów do radości – tak transfer Bączyńskiej do #VolleyWrocław skomentował Jacek Grabowski.

Anna Bączyńska w sezonie 2020/2021 dołączy do pozostałych przyjmujących #VolleyWrocław: Natalii Murek, Pauli Słoneckiej, Joanny Chorążej i Julii Kleszcz. Obok nich drużynę tworzyć będą: Karolina Pancewicz, Agnieszka Adamek, Aleksandra Gancarz, Karolina Fedorek, Weronika Wołodko, Małgorzata Jasek i Izabella Rapacz. Wrocławianki prowadzić będzie duet: Wojciech Kurczyński i Dawid Murek.