8. runda PGE Ekstraligi. Sparta powalczy w Lublinie

Przed nami 8 runda rozgrywek PGE Ekstraligi. Dziś podopieczni Dariusza Śledzia wybiorą się w podróż do Lublina, gdzie o ligowe punkty przyjdzie im powalczyć z miejscowym Motorem.

Dzisiejszy pojedynek z pewnością jest jednym z hitów tej serii gier. O godzinie 19.15 w Lublinie dojdzie do starcia 3. (Motor) z 5. (Sparta) drużyną bieżącego sezonu PGE Ekstraligi. Gospodarze w dotychczasowych meczach zebrali na swoim koncie 8 punktów, notując 4 zwycięstwa i 3 porażki. Jedno zwycięstwo mniej odniosła Sparta, która także jeden raz zremisowała i dwukrotnie poległa. Co ważne, wrocławianie mają jedno spotkanie rozegrane mniej, zatem dzisiejsze starcie pozwoli podopiecznym Dariusza Śledzia nie tylko wyprzedzić Motor w tabeli, ale także dać znakomitą okazję, przy ewentualnym zaległym zwycięstwie, na odskoczenie od rywala na 3 oczka.

Dla przypomnienia, w czerwcowym starciu obu drużyn, bezapelacyjnie dominowała Sparta, która jeżdżąc na Stadionie Olimpijskim pozwoliła przeciwnikom na zapisanie na swoim koncie zaledwie 35 oczek! Dziś gospodarze będą starali się odegrać i utrzymać trzecią lokatę w tabeli, jednak jesteśmy pewni, że Spartanie zrobią wszystko, aby ponownie udowodnić swoją wyższość.

Widowiska przy Alejach Zygmuntowskich nie powinno zatem zabraknąć – takie nazwiska jak Woffinden, Janowski, Chugunov, Laguta czy Michelsen można traktować jako gwarant walki na całej długości i szerokości toru. Początek meczu w Lublinie o godzinie 19.15, transmisja na antenie nSport.

Awizowane składy